Výborný výkon proti prvnímu a Litovel odjela bez bodu

21.05.2018

Nejlepší zápas jara jsme si schovali na první mužstvo tabulky Tatran Litovel. Výborný týmový výkon na hranici našich možností přinesl vytoužené body do tabulky a klid do další práce.

SK Paseka - Tatran Litovel 3:1 (1:0)

Rozhodčí: Halenka - Dorušák, Slota   delegát: Balcárek

Branky: 11. Vojtášek P., 74.Geier, 90+2. Hloušek

ŽK: 13. Laurin, 17. Hloušek

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Niessner, Demeter, Laurin (85. Kučera J.) - Geier, Kučera F., Vojtášek J., Moravec (79. Popelka J.) - Mako K. (90. Popelka P.), Vojtášek P. (C)

Absence: Mako J., Janoušek, Kučera Jar.

Spodek tabulky se nám po třech prohrách v řadě začal nebezpečně přibližovat. A ikdyž k nám přijel soupeř toho nejtěžšího kalibru, do zápasu jsme si šli pro tři body. Hned v první minutě se po dlouhém autu dostal k odraženému míči Franta Kučera a z hranice šestnáctky jen těsně míjí šibenici hostující branky. V osmé minutě se po rohovém kopu dostal ke střele Vojtášek P., jeho pokus hostující obránci dokázali zablokovat. To se jim ale nepovedlo v minutě jedenácté. Vojtášek P. využil zaváhání obrany i s bránkářem a střelou z dvaceti metrů posílá domácí do vedení - 1:0. Hosté měli míč častěji na kopačkách, ale výborně hrající domácí nedali Litovelským hráčům ani centimetr prostoru. Z pravé strany dvakrát zahrozil hostující rychlonohý Krajc, na bravůrně chytajícího Michala Martináka si nepřišel. Ve 20. minutě vypíchnul míč hostujícímu obránci Vojtášek P., narazil s Karlem Makem a upaloval do sólového úniku, bohužel nastřelil jen vyběhnutého golmana. Hosté si vytvářili šance po dobře zahrávaných rohovývh kopech, ale dnes neměli střelci Litovle svůj den, třikrát dokázali přestřelit bránu z malého vápna.

Poločas 1:0.

Druhý poločas začal tlakem hostů, byl to ale povětšinu tlak po šestnáctku bez větších šancí. Obrana dnes fungovala na výbornou. V 65. minutě vystřelil na zadní tyč hostující Navrátil, ale Martinák konečky prstů vyráží na roh. V 74. minutě zapresoval domácí útok na hostující obranu, Mako vybojoval míč na hostujícím golmanovi a posílá míč před prázdnou bránu na Geiera, který se nemílí a domácí fotbalový stánek burácí - 2:0. Do konce zápasu už jsme se soustředili na udržení výsledku. Bohužel v první minutě nastavení dokázali hosté po rohovém kopu snížit a zadělali na drama- 2:1. O minutu později už ale bylo rozhodnuto. Hloušek na pravé straně vymáchal dva obránce a podél padajícího golmana dává za dnešním zápasem definitivní tečku - 3:1.

Závěrečná děkovačka byla pro hráče i fanoušky skvělou odměnou za dnešní podařený zápas.

Hodnocení trenéra Pavla Hledíka (SK Paseka):

Utkání s lídrem tabulky pro nás nebylo klíčové a o ničem nerozhodovalo. Bylo to utkání s velmi silným a dobře organizovaným soupeřem, který je hodně silný na míči a kvalitní standartky. Nám po čtyřech týdnech nastoupila kompletní obranná řada a tak mohl naši ofenzivní sílu podpořit Petr Vojtášek. Obrana v čele se skvělým Martinákem pracovala na výbornou a zbytek týmu ji svým nasazením, bojovností a trpělivou hrou dopomohl k zasloužené výhře. Všichni hráči zaslouží velké poděkování a nesmím zapomenout na skvělou kulisu vytvořenou fantastickými fanoušky...

Hodnocení trenéra Jiřího Kohouta (Tatran Litovel):

Dnes není moc co hodnotit, můžeme se maximálně omluvit všem litovelským divákům, kteří do Paseky vážili cestu, za předvedenou blamáž. Branky jsme soupeři nabídli sami a Paseka nabízenou příležitostí nepohrdla. Na našem výkonu jsem dnes nic pozitivního nenašel a na svém taky ne. Jelikož ale máme vše stále ještě ve svých rukou, neztrácím víru a věřím, že se z krize dokážeme vyhrabat.