V Lesnici za dva body

07.10.2019

Opět jsme potvrdili, že venku se nám zatím bodově daří více jak doma. O výhru jsme přišli dvě minuty před koncem. V penaltovém rozstřelu jsme ale byli lepší a vezeme si tak dva body do tabulky 👍👏 Poprvé se v našem dresu objevil Michal Buchta, ať se ti v našich barvách daří ⚽️⚽️

SOKOL LESNICE - SK PASEKA  1:1 (0:1) na penalty 3:4

Rozhodčí: Labaš - Šebesta, Šerý

Branky: 88. Zajíc - 43. Kučera F. (p)

ŽK: 87. Glozyga J. - 36. Mako, 46. Vojtášek P., 72. Michalík, 78. Kučera F.

ČK: -

Sestava: Martinák - Kučera J., Mauler, Vojtášek P. (C), Hloušek - Mako (86. Gajdoš), Kučera F., Michalík, Geier - Popelka P. (70. Buchta), Vojtášek J.

Absence: Lindaur, Laurin, Popelka J., Raška

Komentář k zápasu:

Za poměrně pěkného počasí, ale na velmi těžkém terénu se odehrál dnešní zápas dvou sousedů v tabulce. Do první větší šance se dostali domácí, střela z hranice penalty mířila doprostřed na připraveného Martináka. V 10. minutě se k dorážce z malého vápna dostal Geier, hlavou ale mířil vedle. Poté pálil z dálky Hloušek, golman vyráží na rohový kop. Další pumelici z hranice šestnáctky vyslal Popelka, golman opět dobrým zákrokem drží domácí nad vodou. Ve 20. minutě se ve velké šanci ocitne Mako. Na malém vápně ale špatně trefuje míč a z dobré šance není nic. Ve 25. minutě se v naší šestnátce uvolní pěkně domácí útočník, střílí ale mimo tři tyče. Ve 35. minutě se domácí golman vyznamená proti střele Franty Kučery. Ve 43. minutě se dostane Jarda Vojtášek před domácího kapitána, který ho zezadu nakopne a píská se penalta. Franta Kučera s přehledem proměňuje a do šaten jdeme s jednogólovým náskokem.

Poločas 0:1.

Druhý poločas mají domácí více ze hry, ale tlačí jen po šestnáctku, naše obrana žádné větší šance nepřipouští. Naopak příležitostí ke skórování jsou na naší straně. V 55. minutě posílá svou pumelici pouze do tyče Mako. O pět minut později ta stejná tyč, tentokrát v podání Jardy Vojtáška. V 65. minutě mohou postupovat dva na jednoho Vojtášek J. s Popelkou, prvně jmenovaný bere celou situaci na sebe, obejde obránce, stopku mu ale vystaví opět velmi dobře chytající domácí golman. V 75. minutě vyráží střelu Maka ze šibenice znovu nejlepší hráč domácích. Posledních patnáct minut se nese ve znamení tlaku domácích. Ve vzduchu ale vládne Mauler s Vojtáškem P. a nedovolují domácím se dostat nadostřel Martináka. Až v 88. minutě propadne míč na naší pravé stráně, domácí hráč z posledních sil plácne do míče tak dobře, že ten zapadne až za Martináka. Je vyrovnáno a o plusovém bodu navíc rozhodnou penalty. Martinák vychytá dva domácí hráče zatímco za nás neproměňuje pouze Hloušek. Dva body tak putují do Paseky.