To nešlo ...

15.10.2018

Nemáme ve zvyku vymlouvat se na rozhodčí, ale tendeční vedení utkání hlavním rozhodčím a jeho asistenta zásadně ovlivnilo celé utkání. Přitom nebylo třeba, Chválkovice disponují velmi kvalitním mužstvem a nepotřebují něčí pomoc. A i přesto že jsme hráli v deseti od 33. minuty proti třinácti, tak se naši kluci semkli a svým výkonem ve druhém poločase donutili hosty bát se o výsledek.

SK Paseka - SK Chválkovice 1:4 (0:3)

Rozhodčí: Bašný👎 - Petrásek👎, Antoníček👍

Branky: 69. Kučera F. - 12.,30.,37., a 80. Pezzotti

ŽK: 36. Michalík., 36. Vojtášek J., 60. Laurin, 74. Vojtášek P. - 68. Penc

ČK: 33. Hloušek

Sestava: Martinák - Kučera J., Janoušek, Mauler, Laurin - Vojtášek J. (86. Pospíšil), Hloušek, Kučera F., Michalík, Geier - Vojtášek P. (C)

Absence: Hloušek M., Sívek, Popelka P., Weigel

Komentář k zápasu:

Utkání plné emocí na které je snad lepší zapomenout nebo si z něho vzít jen to dobré a to byl výkon ve druhém poločase. Hosté vstoupili do zápasu s větrem v zádech, drželi míč, lépe kombinovali. Naši hru ze začátku brzdil zbytečný respekt ze soupeře. Ve 12. minutě zůstal za obranou na hranici ofsajdu,né-li za ní Pezzotti a v samostatném úniku se nemýlil - 0:1. Hosté se uklidnili a dále v poklidu kombinovali. Ve 30. minutě jsme propadli na pravé stráně, míč zatáhl po lajně hostující záložník, na hranici šestnáctky našel Pezzotti jehož ušmudlaná střela skončila až v bráně - 0:2. Ve 33. minutě fauloval Hloušek nevybíravě hostujícího hráče ramenem na rameno, faulovaný hráč spadl nekoordinovaně na zem. Žlutá karta jasná, po 30 vteřinách si vzal slovo pomezní Petrásek a napověděl hlavnímu rozhodčímu ať vytáhne červenou kartu !! A ten ji poslušně vytasil. Šli jsme do deseti a cítili obrovskou křivdu, emoce se drali napovrch, kdo hrál někdy fotbal, zná ten pocit. I přesto všechno jsme se ještě dostali do šancí. Michalík z malého vápna nastřelil jen golmana. Střela Geiera mířila těsně vedle, přímý kop Vojtáška P. vyrazil brankář před sebe, Geier ani Kučera J. nedokázali míč dopravit do branky. Ve 40. minutě zvyšoval z penalty (která byla tentokrát jasná) opět Pezzotti - 0:3. Domácím přestávka přišla vhod, bylo potřeba uklidnit emoce a soustředit se na sebe a naši hru ne na trapný výkon rozhodčího.

Poločas 0:3.

Ve 48. minutě běžel od půlky sám na golmana Michalík, bohužel nastřelil jen nohy golmana. Tlak domácíh pokračoval. V 52. minutě našel Vojtášek P. naběhnutého Jirku Kučeru, který střílí těsne vedle. Střela Vojtáška P. z malého vápna je zblokována na poslední chvíli obráncem. Rozhodčí dělal jednu chybu za druhou a domácí fanoušci mu to dávali řádně najevo. V 69. minutě hostující stoper Penc div že neukopl Michalíkovi hlavu, zákrok vypadal daleko hůř než ten ze 33. minuty. Tentokrát ovšem pomezní Petrásek nemával jak pominutý pro udělení červené karty. Hostující stoper dostal "jen" žlutou kartu. Přesto hosty potrestal krásným přímým kopem Franta Kučera - 1:3. V 72. minutě utekl po levé straně Vojtášek P., k naší smůle skončila jeho střela na tyči. Poté se neujala ani střela Geiera. V 80. minutě dal konečnou tečku výsledku opět Pezzoti - 1:4. Počet šancí hostů ve druhém poločase byl obrovský, útočili do naši otevřené obrany, ale skvělý Martinák nás zachránil od většího debaklu. I tak si naši hráči zaslouží za druhý poločas uznání, že nic nezabalili a bojovali i proti přesile.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Trochu moc. Tak bych shrnul dvěma slovy, to co se dělo v jinak tak na říjen krásnou fotbalovou neděli. Nejenom, že se nám vlastně nikdo neuzdravuje, ale ztráty pořád přibývají. Chválkovice v čele s Kazárem, který v minulosti hrál první ligu za Sigmu a má to pořád v noze byli fotbalovějším týmem, ale výkon hlavního a mladšího z pomezních byl neskutečný. To uznal i druhý pomezní. Chválkovice opravdu výborně kombinovali z jednoho doteku, nabízeli se všichni do kombinace a tlačili nás v první půli hned od začátku. My jsme naopak hráli až s velkým respektem a vyráběli chyby a krizové situace. Nevím proč ale za takovéhoto stavu a průběhu utkání tak neskutečně a okatě protěžoval hosty. Oni by to zvládli i sami, ale bylo by to férové a boj. Takto se z toho stala fraška. Otočené zákroky, ale hlavně červená karta pro Karla Hlouška bude opět veliká ztráta a obrovský problém už v tak špatné situaci, co se týče počtu zdravých hráčů našeho týmu. Musím ještě dodat, že co nezvládl hlavní, tak to dokonal mladší pomezní, který zdatně  a aktivně napovídal a vlastně utkání vedl. Jenom díky jeho horlivosti dostal K.Hloušek tu červenou kartu. Naopak při likvidačním zákroku vysokou nohou do oblasti hlavy na Kubu se jen s obtížemy vytáhla pouze žlutá karta. S verdikty sudího v první půli souhlasím pouze s penaltou, která byla výsledkem frustrace Jardy Vojtáška. Poločas pohodlné vedení 3:0 pro Chválkovice a po fotbale. V šatně jsem řekl klukům, že se musí semknout, bojovat a že musí udržet disciplínu a už nikdo nesmí být vyloučen. Kluci opravdu v druhé půli zabrali a makali a musím říct, že i v deseti jsme byli lepším týmem. Ovšem opět škoda neproměněných šancí P. Vojtáška, 2x Kuby Michalíka a Martina Geiera. Bylo by to krásné zdramatizování. Jednu čestnou branku jsme dali díky Frantovi Kučerovi. Toliko k utkání. Musíme se porvat s nepřízní osudu a pořád a pořád bojovat o každý bod. Chválím ještě jednou celé mužstvo za vzorovou bojovnost ve druhé půli, opravdu tady jsem byl spokojen. Myslím, že to ocenili i diváci. Na to že bojovali v deseti vlastně proti třinácti, hezký výkon.