Přišel, viděl, rozhodl

10.09.2018

Velmi důležité utkání, kdy už jsme zkrátka bodovat museli, jsme zvládli. Všemu pomohl významně Michal Hloušek, kterému stačila půl hodina v prvním zápase na hattrick. Snad to bude odrazový můstek k našemu zlepšení hlavně v tabulce.

SK Paseka - Sokol Troubelice  3:1 (3:1)

Rozhodčí: Drápal - Konečný, Kundrát

Branky: 11., 17. a 31. Hloušek M. - 38. Ošťádal

ŽK: 89. Kučera F. - 36. Pur, 87. Pavlík

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek (87. Popelka J.), Sívek (48. Sívek), Mauler, Laurin - Geier, Vojtášek P., Vojtášek J., Kučera F. - Michalík - Hloušek M. (62. Pospíšil)

Absence: Weigel

Komentář k zápasu:

Troubelice se v tabulce nacházeli o dva body před námi, výhra za tři body tak byl pro nás jasný cíl. Do útoku se postavila nová posila Michal Hloušek, do zálohy se stáhnul už uzdravený Petr Vojtášek. Pod první pbranku se podepsala souhra právě těchto dvou hráčů. Vojtášek P. našel rozběhnutého Hlouška M., který se v tváří v tvář golmanovi nemýlil - 1:0. O šest minut později vymyslel pěknou přihrávku Michalík a Hloušek opět zcela chladnokrevně posílá míč do brány - 2:0. Hosty dvě branky nepoložili a dokázali také zahrozit. Průnik hostujícího Ošťádala utnul až dobrým zákrokem Martinák. Poté stříleli z dálky Vojtášek J. a Geier, jejich střely ale cíl nenašly. Ve 31. minutě zahrál Hloušek rychlý aut na Vojtáška P., který zatáhl míč až do lajny a centrem na první tyči našel Hlouška M., který ve 31. minutě dovršil hattrick - 3:0. Naše nekoncetrovanost v závěru poločasu ale dostala hosty do hry. Dvakrát jsme nedokázali odkopnout míč do bezpečí, míč se tak dostal na hranici šestnáctky s hostujícímu Ošťádalovi, který střelou k tyči snížil - 3:1.

Poločas 3:1.

Začátkem druhého poločasu jsme se nechali zmáčknout a hned po dvou minutách šel sám na golmana hostující útočník, skvěle nás zachránil Martinák. Úvodní desetimunutovka byla z naší strany velmi špatná. V 55. minutě si našel na penaltě odražený míč troubelický Šenk, Martinák oět skvěle zasáhl. Postupem času se hra vyrovnala a začali přibývat šance i na našem kontě. Laurin se pustil do životního sóla, přešel přes tři hráče a vybídnul ke skórování Jirku Kučeru, toho ale vychytal golman a to i při dorážce. O pět minut později po pasu od Maulera střílel z voleje těsně vedle Michalík. Poté pálil šance Geier. Nejprve ho vybídnul do sóla Vojtášek P., zakončení bylo ale velmi slabé a nepřesné. V další šanci dostal míč na malé vápno, místo střely z první ale přidal dotek navíc a střelu zblokoval obránce. Pět monit před koncem se v dobré šanci ocitl Pospíšil, střela ale nepřišla a přihrávkou pod sebe nikoho nenašel. Poslední munity jsme ubránili a tři body zůstaly konečně doma.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Třetí utkání doma po sobě se ukázalo pro diváky jako velké lákadlo. Početnou diváckou kulisu určitě toto "derby" zajímalo. Bylo potřeba získat už nějaké body a po předchozích prohrách i přes slušný herní výkon byl cítit na naše borce určitý tlak. V šatně, jak jsme již v týdnu avizovali, se objevil "nový" útočník Michal Hloušek a to ještě více podpořilo zájem a zvědavost diváků jak se s tím vypořádá. V šatně jsme si řekli, že se budeme snažit diktovat tempo hry a za tím jsme si také už od prvních minut šli. Zamkli jsme domácí na jejich polovině a tlačili jsme se do zakončení. Brzo přišla první branka po výborném pohybu Michala Hlouška, který krásně zužitkoval přihrávku Petra Vojtáška. Bylo tedy už velmi brzo jasné, že Michal tlak nevnímá a uklidnil naše mužstvo. Tyto situace se opakovaly a šance přibývali. Do poločasu se Michal po přihrávce Kuby Michalika a ještě jednou Petra Vojtáška prosadil ještě dvakrát a v podstatě bylo rozhodnuto. Zejména stojí za zmínku krásná třetí branka Michala Hlouška, kde se výborně prosadil na přední tyči jeden na jednoho vůči hostujícímu gólmanovi a chladnokrevně zakončil. Do druhé půle jsem se rozhodl prostřídat a některé hráče šetřit, ale hned se ke střídání přihlásil i stoper Pepa Sivek, kterého limitovali v pohybu záda. Naštěstí se nám už uzdravil Petr Janoušek, který skvěle zaskočil. Hosté potom kontrovali pár povedenými akcemi a z jedné i snížili, ale zhruba po 15 minutách jsme hru opět vyrovnali a my jsme mohli navýšit skóre. zejména pak Martin Geier. Dnes už to nevyšlo a žádná branka  už nepadla a musím říct, že zcela zaslouženě jsme si připsali potřebné body. Musím mužstvo pochválit za předvedený výkon, ale jedním dechem doplnit, že je pořád na čem pracovat to budeme zlepšovat na trénincích.