Možná překvapivá, ale zasloužená výhra

16.09.2019

V Hlubočkách jsme sehráli parádní partii. Jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu. Nejlépe střílející tým jsme nepouštěli do vážnějších brankových příležitostí a samy jsme spalovali jednu šanci za druhou. Kdyby jsme už v prvním poločase dali tři nebo čtyři branky, nikdo by se nedivil. Konečná výhra 5:2 je zcela zasloužená.

FK Hlubočky - SK Paseka  2:5 (1:1)

Rozhodčí: Kundrát - Rosskohl, Votava

Branky: 18. Strýček, 84. Goldscheid - 53. a 90. Vojtášek J., 4. Hloušek, 55. Geier, 85. Popelka P.

ŽK: - 56. Pospíšil, 62. Geier, 83. Michalík

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Mauler, Vojtášek P. (C), Kučera J. - Geier, Michalík, Kučera F., Pospíšil (70. Gajdoš) - Mako (75. Popelka P.), Vojtášek J.

Absence: Raška, Laurin, Popelka J.

Komentář k zápasu:

Možná pro někoho překvapivá, ale zcela zasloužená výhra. A přitom byli Hlubočky v laufu, dosavadní výsledky jako výhry v Náměšti 6:0, v Chomoutově 8:2, v České Vsi 7:3 a doma si dokonce poradili s Olešnicí 3:2, to mluví za vše. Naši borci ale předvedli výborný výkon. Běží 4. minuta, míč z rohového kopu letí na Hlouška, ktery střelou z hranice šestnáctky s pomocí teče a břevna posílá hosty do vedení - 0:1. Gól nás nakopne ke skvělému výkonu. V 10. minutě uteče po levé straně Vojtášek J., kterého zastaví až výborný zákrok domácí golmana. V 15. minutě najde Mako v šestnátce Geiera, který z deseti metrů napálí míč přímo doprostřed brány, kde číhá golman. V 18. minutě vystihne Režný rozehrávku Vojtáška P., domácí jdou do brejku, který domácí Strýček tečovanou střelou na kterou Martinák nemohl reagovat vyrovnáná - 1:1. Inkasovaná branka poměr sil na hřišti nemění, šance přibývají na naši straně. Ve 30. minutě si výborně zpracoval míč na prsa Geier, bohužel z osmi metrů pálí vysoko nad. Poté opět Geier prošel až do vápna, místo střely volí ale nepřesnou přihrávku na Pospíšila.

Poločas 1:1.

Ani ve druhém poločase se žádný tlak Hluboček nekonal, naopak během deseti minut jsme šli do rozhodujícího trháku. V 53. minutě vrátil přetažený centr do vápna Mako na zcela volného Jardu Vojtáška, který hlavičkuje ze dvou metrů do prázdné brány - 1:2. O dvě minuty později dostane přihrávku mezi obránce Geier a prostřeluje golmana - 1:3. Hosté vědomi si svého náskoku se zatáhnou a přenechají iniciativu domácím. Ti dnes ale evidentně nemají svůj den. Naše obrana pracuje pozorně a nepouští domácí na dostřel Martinákovi branky. V 80. minutě střílí těsně vedle domácí útočník Goldscheid. V 84. minutě už ale zmiňovaný útočník z hranice šestnáctky míří přesně do šibenice - 2:3. V 85. minutě mohou jít Hlubočky do brejku 3 na 2, pokazí ale finální přihrávku a z následného brejku po centru Jardu Vojtáška rozsekne definitivně zápas Peťa Popelka - 2:4. V 90. minutě ještě přidává svou druhou branku Jarda Vojtášek, který přelobuje vyběhnutého golmana - 2:5. Připisujeme si tak velmi cenné tři body.