Lídra jsme pěkně trápili

20.05.2019

Lídr tabulky to u nás neměl vůbec jednoduché, domácí totiž nedali svou kůži lacino a bojovali seč jim síly stačily. A když v 64. minutě vyrovanl Geier na 1:1, začli jsme pomýšlet na body. Hosté ale přeci jen svou kvalitou rozhodli zápas a přidali ještě dvě branky. A to ještě Michal Martinák přidal několik famozních zákroků, kterými deptal hostující mužstvo.

SK Paseka - FK Bohuňovice  1:3 (0:1)

Rozhodčí: Machala - Dorušák, Štěpán

Branky: 64. Geier - 23. a 71. Šmirják, 81. Fryčák A.

ŽK: 40. Michalík - 30. Kouřil, 43. Šmirják, 53. Fryčák M., 61. Vyhnánek

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek K., Janoušek, Mauler, Vítek (85. Popelka P.) - Pospíšil (50. Kučera J.), Michalík, Kučera F., Geier - Hloušek M. (72. Popelka J.), Vojtášek P. (C)

Absence: Laurin, Vojtášek J.

Komentář k zápasu:

Po třech výhrách v řadě je před námi soupeř nejtěžší - Bohuňovice, už téměř jistě postupující do krajského přeboru. I přesto jsme chtěli doma vyhrát. A začátek zápasu opravdu patřil nám. V 5. minutě střílí vedle Michal Hloušek. V 15. minutě přiťukl Vojtášek míč do běhu Geierovi, který nastřeluje pouze nohy hostujícího golmana. Hosté byli zaskočeni hrou domácích a zprvu se unáhlili pouze k nákopům za obranu. Jeden takový jim vyšel a Martinák proti hostujícímu Šmirjákovi vytasil první ze svých vynikajících zákroků v tomto zápase. Ve 23. minutě po otočeném autu se hosté dostali k rohovému kopu, velmi špatně jsme si přebali hráče a hosté na malém vápně hlavičkovali ve dvou osamoceni - 0:1. Na domácí tým obdržená branka lehce zapůsobila negativně, naopak dodala klid na kopačky hostujícího týmu. I tak jsme si dokázali vytvářet šance. Ve 30. minutě propadl rohový kop až k Janouškovi, jeho zakončení vyráží golman na další roh. Ve 40. minutě se do zakončení dere Michal Hloušek, obránce ho naposlední chvíli dokáže odstavit od míče.

Poločas 0:1.

Druhý poločas začal šancemi hostů. Po rohovém kopu končí míč po hlavičce těsne vedle. Po dalším samostatném úniku nás zachraňuje opět Martinák. A v 60. minutě vykopává míč s pomocí tyče z brankové čáry Janoušek. V 64. minutě na hranici faulu (možná spíš už za hranicí) vybojuje míč na půlce Michal Hloušek a posílá do brejku Geiera, který chladnokrevně zakončuje (má formu ten chlapec) - 1:1. V 68. minutě jsme přečkali neuvěřitelný závar před naší bránou kdy míč tancoval snad čtyřikrát na brankové čáře, celá obrana i s Martinákem předvedli neuvěřitelné zákroky jen aby míč nepřešel brankovou čáru, tato situace opravdu zvedla ze sedadel i diváky :) V 71. minutě jsme ztratili míč na půlce, hosté přešli do rychlého brejku, který úspěšně zakončili - 1:2. To byla pro nás studená sprcha. V 75. minutě střílí z úhlu Geier, golman vyráží. V 80. minutě se dostal do dobré příležitosti Honza Popelka, obránce ho na poslední chvíli dokáže zablokovat. V 81. minutě využije zaváhání naši obrany Fryčák A. a definitivně rozhoduje zápas - 1:3. Na konci zápasu ještě vyslal nebezpečnou střelu Franta Kučera ta ale proletí těsně kolem šibenice. Divákům děkujeme za velkou podporu kdy byli opravdu slyšet a našemu soupeři gratulujeme k zaslouženému postupu (z posledních čtyřech zápasů jim stačí uhrát jeden bod).

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Souboj s Bohuňovicemi, které vedou soutěž - to byla výzva. Po našich třech výhrách v řadě a vzestupu formy jsem pomýšlel neskromně aspoň na bod a pak by se v penaltách vidělo. Myslím si, že první poločas až na nějaké individuální chyby byl v náš prospěch. Hráli jsme velmi dobře a měli i více šancí. Bohužel obdrželi jsme branku po chybně otočeném autovém vhazování v náš neprospěch. Pomezní zřejmě dobře neviděl. Druhá půle už byla více ve prospěch Bohuňovic. Mnohdy Martinák v bráně a i všichni okolo v pokutovém území čarovali jen abychom dostali míč dále od naší branky. Hosté měli velmi vyrovnanou sestavu. Neztráceli v útoku míč, byli důrazní, dobře a nápaditě zahrávali standartní situace. Prokázali vysokou kvalitu a určitě se ve vyšší soutěži neztratí. Za nás ale musím říct, že jsem na kluky, jak to odehráli hrdý, protože jim nedali nic zadarmo. Bojovali, běhali a snažili se. Velmi pohledné utkání a muselo se líbit. Kluci ukázali, že se silnějšími soupeři hrají velmi dobré partie a že hrát fotbal rozhodně umí. Bohužel teď to nestačilo, ale jedeme a bojujeme o další body už teď v neděli ve Chválkovicích.

Ještě bych chtěl poděkovat divákům za včerejší podporu hráčům na hřišti. Bylo to krásné, byli jste slyšet a hráčům se určitě dobře hrálo a i proto podali takový výkon. Bravo