Tak jsme se konečně dočkali prvních jarních bodů. A zcela zaslouženě. Vytvořili jsme si daleko více příležitostí než třetí celek tabulky. K tomu podalo naše mužstvo nejlepší výkon na jaře, důležité bude potvrdit tyto body další víkend opět doma proti Leštině.

Branky: 41. Michalík, 55. Vojtášek J., 82. Geier - 17. Goldscheid

ŽK: 58. Hloušek, 77. Vítek - 27. Pudil, 84. Goldscheid

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek (70. Vítek), Mauler, Janoušek, Popelka J. (79. Pospíšil) - Kučera J., Kučera F., Michalík - Vojtášek J., Vojtášek P. (C) (88. Popelka P.)

Absence: Laurin, Hloušek M.

Komentář k zápasu:

Po sérii tří venkovních zápasů s nulovým ziskem na nás čekal na domácí půdě celek z Hluboček. A opět se potvrdilo, že proti silějším týmům hrajeme daleko lépe. První větší vzrušení bylo před hostující brankou. Geier našel ve vápně Petra Vojtáška, který ale špatně trefil míč, který se dostal k volnému Jardovi Vojtáškovi jehož pokus končí na dobře vyběhnutém golmanovi. V 10. minutě našel Petr Vojtášek na malém vápně zcela osamoceného Honzu Popelku, který netrefuje opuštěnou bránu. V 17. minutě přišel trest. Martinák vyráží centrovaný míč na malé vápno k volnému Goldscheidovi pro něhož nebyl problém poslat míč do sítě - 0:1. Ve 25. minutě už zvedali domácí ruce nad hlavu, ale Petr Vojtášek z malého vápna přestřeluje. Ve 35. minutě střílí z úhlu tvrdě Geier, golman dobře zasahuje. Poté střílí velmi nebezpečně hostující Režný míč letí těsně kolem šibenice. Ve 41. minutě zahraje Franta Kučera rohový kop přesně na Michalíka, který vyrovnává - 1:1.

Poločas 1:1.

Druhý poločas začínáme pěkně zostra. Petr Vojtášek vyprášil z 35ti metrů rukavice golmana, který dokázal vytěsnit i dorážku na rohový kop. V 55. minutě vhodil rychle Franta Kučera aut do úniku Petrovi Vojtáškovi, ten předložil míč bráchovi na malé vápno a rázem vedeme - 2:1. V 65. minutě podcenil odskok míče hostující golman, ten ho přeskočil a dobíhající Geier trefuje tyč opuštěné brány. Domácí obrana pracuje na jedničku a hosté hrozí jen ze standartních situací. V 73. minutě uteče po levé straně hostující obraně Petr Vojtášek, jeho pokus golman vyráží. V 77. minutě píská rozhodčí faul po souboji rameno na rameno Vítkovi, přímý kop hostů končí na břevně naší brány. V 80. minutě nevyzrál na golmana ve velké šanci opět Geier. Dočkal se ale v 82. minutě. Jarda Vojtášek našel za obranou bráchu Petra, ten potáhl míč až do šestnáctky, naservíroval míč Geierovi na malé vápno a ten konečně prolomil střelecké trápení - 3:1. Konec zápasu jsme dohráli s přehledem a nepustili hosty do žádného tlaku. Duležité body do tabulky je potřeba potvrdit v dalším kole kdy opět na domácím hřišti přítáme Leštinu.

Hodnocení zápasu trenéra Vlada Michalíka:

Po dlouhé tří týdenní pauze konečně domácí zápas. Musím říct, že po sérii proher na hřištích soupeřů jsem byl jako na trní, aby naši borci nepodlehli tíze tohoto okamžiku před domácím publikem. Mluvili jsme o tom v šatně. Kluci měli za úkol bojovat jeden za druhého. Nikdo od nás v tomto utkání asi nic moc nečekal a právě to jsem klukům řekl - zahrejte si fotbal, který umíte. To bude nejlepší náplast na řeči pro ty, kteří nám nepřejí. Udělal jsem proti minulému týdnu několik změn v sestavě, které mi už konečně dovolil zdravotní stav některých hráčů. Do stoperské dvojice se navrátil Petr Janoušek a do útoku jsem vsadil na bratrskou spolupráci Vojtášků. Když k tomu ještě přidám souhru bratrů Kučerů v záloze tak to byl ten správný impuls pro zbytek mužstva, které se vybičovalo k velkému výkonu. Bohužel jsme opět v 15. minutě obdrželi branku (než si tyto změny sedly), ale pak jsme již začali dominovat. Obrana šlapala v tomto staronovém složení na výbornou a začali jsme směrem dopředu diktovat tempo hry. Vytvářeli jsme si kupu šancí, které jsme ale dlouho trestuhodně zahazovali. V určité fázi nám dělal vlivem špatného přebírání problémy hostující Režný. Tomu se ale osobně začal věnovat Kuba Michalik a zcela jej vymazal. Hnali jsme se za vyrovnáním a místy jsem měl hlavu v dlaních co jsme nedali, nebo co zachránil jejich gólman. Ve 41. minutě jsme se již dočkali. Po rohovém kopu uklidil míč do sítě Kuba Michalik a do šatny se šlo za vyrovnaného stavu. Ve druhé půli se náš tlak ještě stupňoval. Po chytře zahraném autovém vhazování jsme šli dva na gólmana a Petr Vojtášek (kterému dnes nebylo střelecky přáno) vybídl bráchu ke skórování, které se nedalo odmítnout (2:1 pro nás). Dále se ještě dostal do šance Martin Geier, který si poradil i s gólmanem, ale trefil opět tyč. Myslel jsem si už, že je Martin očarovaný, protože na jaře trefil snad už čtvrtou tyč!!! V 81.minutě se už ale dočkal. Petr Vojtášek opět nádhernou křižnou přihrávkou Martinovi připravil střelecké vysvobození a ten se konečně ( spolu s námi) dočkal - 3:1 pro nás. Musím pochválit naprosto celé mužstvo, protože i střídající hráči drželi vysokou nezměněnou úroveň a v pohodě dovedli utkání k veledůležitým bodům. Klobouček borci - jen tak dál.