Důležité body z Leštiny

23.09.2018

Tři body z Leštiny nebylo vůbec jednoduché získat. Vše jsme si ale zkomplikovali sami. Kdyby jsme proměnili v prvním poločase jen půlku šanci, museli jsme dát minimálně pět branek. Výhra důležitá, ale stále je co zlepšovat.

Sokol Leština - SK Paseka 2:4 (2:3)

Rozhodčí: Samek - Bartuněk, Juřátek

Branky: 18. Puchr, 43. Jedelský - 4. Kučera F. (p), 10. Michalík, 37. Vojtášek P., 91. Pospíšil

ŽK: 12. Smékal, 18. Balcárek, 56. Jurenka, 78. Jedelský, 86. Maršálek - 18. Janoušek, 49. Michalík, 78. Vojtášek P., 90. Pospíšil

ČK: -

Sestava: Martinák - Popelka P. (54. Hloušek), Janoušek (82. Pospíšil), Mauler, Laurin - Kučera J., Vojtášek P. (C), Michalík, Kučera F. - Hloušek, Vojtášek J. (50. Geier)

Absence: Weigel, Popelka J., Sívek

Komentář k utkání:

Soupeři před námi nám v tabulce začínají utíkat a tak byl dnešní cíl jasný: S nováčkem soutěže a současně posledním týmem tabulky bodovat naplno. Plán jsme v úvodních minutách plnili na výbornou. Ve 4. minutě byl faulován v šestnátce domácích Hloušek M., nařízenou penaltu Franta Kučera s přehledem proměnil - 0:1. V 10. minutě sklepl Hloušek M. hlavičkou na půlce míč na Jirku Kučeru, který pelášil do sólo úniku, před bránou přihrál na dobíhajícího Kubu Michalíka, který vsítil první branku v našem dresu a zároveň zvýšil náš náskok - 0:2. Ve 13. minutě se ocitl na malém vápně Hloušek M., nastřelil pouze hostujícího golmana do nohou. V 15. minutě nabídl špatným odkopem míč domácí obránce Frantovi Kučerovi, který z deseti metrů střílí nad. Poté střelu Vojtáška P. tečoval obránce do protipohybu golmana, který stačil na poslední chvíli zakročit. V 18. minutě vystihli domácí na půlce špatnou rozehrávku Vojtáška P., přešli do rychlého brejku, centr z levé strany a na zadní tyči doklepává míč do brány domácí útočník - 1:2. Domácí vsadili na důraz, místy velmi přehnaný, což pociťoval především Michal Hloušek v útočných soubojích. Ve 37. minutě si na rohový kop Franty Kučery naskočil Petr Vojtášek a zvyšujeskore - 1:3. Poslední minuty kontrolujeme hru s míčem na noze, bohužel domácím vyjde jeden nákop opět centr zleva do šestnáctky a domácí záložník propálil míč přes vše co mu stálo v cestě - 2:3. Z poločasového vedení minimálně 5 či 6:2, tak bude druhý poločas ještě drama.

Poločas 2:3

Druhý poločas domácí ještě přitvrdili i díky domácím fanouškům, kteří řvali na všechny a na všechno. V úvodu se dostáváme pod tlak, ale do vážnějších šancí soupeře nepouštíme i díky Martinákovi, který několikrát včas vyběhnul a zmařil tak dobře rozjeté akce domácích. V 55. minutě se k odraženému míči dostává Hloušek K., technickou střelou míří do šibenice, domácí golman se ale vytáhnul a vyráží míč na rohový kop. V 60. minutě propadl míč na malé vápno k F. Kučerovi, který střílí vedle. V 65. minutě hlavičkuje Jirka Kučera z malého vápna v jasné tutovce jen do nohou golmana. V 75. minutě jde Geier do samostatného úniku, střílí ale pouze nad a prohlubuje své střelecké trápení. Poslední minuty se odehrávají na půlce domácích. Až v 90. minutě se domácím naskytne poslední šance na vyrovnání. Standartní situace 18 metrů od brány. Do pokutového území míří i golman domácích. Standartku jsme odvrátili, dlouhým nákopem poslali Radima Pospíšila do úniku, který tak jednoduše skoruje do prázdné brány - 2:4.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Do Leštiny jsme jeli s velkým odhodláním bojovat i když jsme měli zprávy, že to ani tady nebude lehké, přestože je Leština na spodu tabulky. Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře a i přes hodně nepřesností v naší hře, což bylo asi nervozitou z posledního výsledku, jsme šli zásluhou Fanu Kučeru a Jakuba Michalika už v 10.minutě do dvoubrankového vedení. V 17 minutě velmi čitelná akce s avizovaným míčem za naší obranu, rychlá akce domácích, levná a hlavně zbytečná branka v naší síti. Tím jsme zase dostali domácí do hry a oni zacítili šanci. Hra se spoustou nepřesností a zbytečných nákopů pokračovala a delší dobu se vlastně kromě spousty zbytečných faulů ze strany domácích nic nedělo. Pak přišla v 37. minutě standartka a nejlépe se v této situaci zorientoval a nejvýše vyskočil Petr Vojtášek a znovu jsme odskočili na dvě branky. Vypadalo to, že se uklidníme a budeme kontrolovat hru. Místo toho jsme ale provedli takovou šarádu, která nemá obdoby ani v televarieté. Držíme míč, přeléváme hru, nutíme běhat soupeře bez míče a pak jim ho nákopem tak namažeme, že to nemohlo vlastně ani skončit jinak, než brankou v naší síti na 2:3!!!! Musím říct, že jsem rozčilením ani nemohl dýchat. V šatně jsme si k tomu něco řekli a v druhé půli prostřídali, ale efekt se nedostavoval. Domácí nás tvrdou hrou znechutili a zle nám zatápěli. Dlouho jsme se nemohli chytnout. Postupně jsme hru ale přece jen vyrovnali, opět jsme trestuhodně neproměňovali šance. V úplném závěru jsme čelili standartce domácích a nervozita rostla. Všichni naši hráči se stahovali do našeho pokutového území bránit, ale Radimovi, který střídal a přišel na závěr utkání jsem to nedovolil a vysunul ho k půlce. Ukázalo se to jako dobře. Vyhráli jsme souboj v našem pokutovém území, kluci mu poslali míč na polovinu a on poprvé v soutěži pohodlně skóroval a definitivně utnul snahu domácích. Máme 3 cenné body a též bych chtěl pogratulovat všem" prvostřelcům" Jakubovi Michalikovi, Radimovi Pospíšilovi. Tuto trefu potřebovali jako sůl a určitě jim pomůže jěště k lepším výkonům. ...Takže znovu : potrénujeme a hrr na Bohdíkov.

Fotky z utkání: Sokol Leština - SK Paseka