Rapotín byl nad naše síly

10.06.2019

Domácím se na jaře daří a potvrdili to i proti nám. Ikdyž jsme se ve druhém poločase zlepšili, trpíme na zmatky ve finální fázi. Naopak Rapotín si vytvořil spoustu šancí a jen díky Martinákovi a bídnému zakončení domácích borců si odvážíme ještě přijatelný výsledek.

Jiskra Rapotín - SK Paseka  3:0 (2:0)

Rozhodčí: Foral - Šafařík, Labaš

Branky: 30. (p) a 78. Březina, 23. Matušík

ŽK: 40. Michalík, 72. Vojtášek P.

ČK: -

Sestava: Martinák - Popelka J. (63. Moravec), Mauler, Vojtášek P. (C), Kučera J. - Geier, Kučera F., Vítek, Pospíšil (46. Popelka P.) - Michalík, Vojtášek J.

Absence: Hloušek M., Hloušek K., Laurin, Raška

Komentář k zápasu:

Předposlední kolo nás zavedlo na půdu Rapotína. Do krásného fotbalového areálu, který můžeme našemu soupeři jen závidět. V úvodu zápasu jsme byli silnější na míči a vypadalo to, že budeme domácím minimimlně vyrovnaným soupeřem. Ve 20. minutě přiťukl Jarda Vojtášek míč na Vítka, který z malého vápna napálil pouze obránce před sebou. Ve 23. minutě zúročili domácí rychlý brejk, domácí kapitán se z levé strany dostal až před Martináka, kterému udělal kličku a poslal míč do sítě - 1:0. Opět jsme dostali branku prakticky z první šance. Ve 30. minutě nastřelil domácí hráč ruku Geiera a pískala se poměrně přísná penalta. Rapotínský útočník Březina proměnil - 2:0. Do konce poločasu už jsme byli pod tlakem a domácí pálili jednu šancí za druhou. Dvakrát nás zachránilo břevno, několikrát podržel Martinák nebo domácí selhali v koncovce.

Poločas 2:0.

Druhý poločas jsme měli častěji míč na kopačkách, šance si vytvářeli ale jen domácí. Jejich akce končili převážně na výborném Martinákovi, který po celou sezonu drží stálou formu. V 60. minutě hlavičkuje Michalík, golman dokázal jeho hlavičku konečky prstů vytlačit. Poté dvakrát utekl po prvé straně rapotínský Boško, jednou ho vychytal Martinák, podruhé dokázal na poslední chvíli zablokovat Vojtášek Petr. V 78. minutě jsme byli pokořeni potřetí - 3:0. Po této brance už byl zápas rozhodnut a v poklidu se dohrál.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Co se týče utkání v Rapotíně, tak každý tušil, že nás čeká těžký úkol. Po naší podzimní výhře, kterou nemohli rapotínští strávit jsme tušili už jen podle reakcí, že se budou snažit nám vše oplatit za jakoukoliv cenu. Do Rapotína jsme přijeli autobusem pouze ve třinácti hráčích. Poslední dobou zase trochu trpíme na zranění, či pracovní vytížení. Ale fotbal se hraje v jedenácti, takže nás bylo dost. Krásný areál, pěkné hřiště a počasí pod mrakem slibovaly hezký sportovní zážitek. Vše bylo ale trochu jinak. Slunce vyšlo a bylo opravdu vedro. Až jsem všechny hráče litoval. Zápas zase začal naším mírným tlakem, ale opět bez gólového vyjádření. Naopak se po rychlé akci z brejku prosadil v 23. minutě domácí Matušík, když utekl naší obraně a obešel i Martináka v bráně. Navíc už ve 30. minutě po závaru v naší šestnáctce trefili domácí Geiera do ruky a kopala se penalta. Tu domácí Březina proměnil a bylo po zápase. Po několika varováních jsme opět neuhlídali Březinu a ten v 78. minutě zvýšil na 3:0. Místy jsme sice zahrozili, ale nebýt skvěle chytajícího Martináka, odjeli by jsme s debaklem. Trochu jako by nám v posledních kolech docházel dech. Dost trpíme na kvalitu řešení gólových situací.

Čeká nás poslední utkání této sezóny na hřišti Haňovic, které by jsme měli zvládnout a rozloučit se s fanoušky a celou sezónou výhrou.