Drtivý závěr přinesl tři body

14.08.2017

Skvělý obrat !!! Branky Honzy Popelky z 86. a 89. minuty rozhodly, že důležité tři body zůstaly doma. Ikdyž to po prvním poločase, který jsme prohráli 0:2 nevypadalo.

Rozhodčí: Motal - Jelínek, Bašný

Branky: 51. Vojtášek P., 86. a 89. Popelka J. - 25. Fryčák Mar., 32. Fryčák Moj.

ŽK: - 72. Hanzelka, 86, Fryčák Martin

ČK: -

Sestava: Martinák - Laurin, Niessner, Demeter, Hloušek - Kučera J. (90. Popelka P.), Vojtášek J., Kučera F., Šenk (74. Popelka J.), Mako J. - Mako K. (46. Vojtášek P.)

Ve druhém kole jsme přivítali FK Bohuňovice. Oba týmy vstupovaly do zápasu s nulovým ziskem z prvního kola a tak bodový zisk z dnešního zápasu byl pro obě mužstva důležitý aby se mohli co nejdříve odlepit ode dna tabulky. Domácí jdou do zápasu bez vykartovaného Janouška, zraněného Geiera a s Vojtáškem P. jen na lavičce. Naopak premiéru si odbyl Zdena Šenk.

Úvod zápasu byl nervozní z obou stran. Domácí se dostávají poprvé do zakončení ve 12. minutě, Mako K. ale střílí těsně vedle. V 18. minutě měl gólovku na noze Šenk, jeho zakončení z hranice šestnáctky bylo slabé. Hosté poprvé zahrozili ve 20. minutě, střela Martina Fryčáka letí těsně vedle tyče. Ve 25. minutě se hosté dostávají do vedení. Po rohovém kopu se dostává k hlavičce Martin Fryčák a míč nedokázal před brankovou čarou vyrazit ani tygřím skokem Martinák. Míč už byl zřejmě za brankovou čarou - 0:1. Odpovědět mohl po chvíli Šenk s Makem J., ale spíše si překáželi a golman hostů skokem pod nohy akci zmařil. Šok přišel ve 32. minutě. Hostům se povedla pěkná akce po pravé straně, přišel centr před bránu na malé vápno kde číhal Fryčák Mojmír a míč uklidil do brány - 0:2. Na domácí padla deka a dvě přihrávky po sobě byl problém. Další branku málem přidal Niessner, po jeho nepovedeném kopu skončil míč málem v naší bráně po třetí. Ve 40. minutě utekl po pravé straně Laurin a jeho křižná střela skončila metr od šibenice.

Poločas 0:2.

Do druhého poločasu přišel na hřiště Vojtášek P. a hned po šesti minutách to přineslo ovoce. V šestnáctce se zbavil kličkou obránce a střelou na zadní tyč rozvlnil síť - 1:2. Domácí vrhají veškeré síly do útoku a hosté několikrát hrozí z brejku, naštěstí pro nás jim nevychází finální přihrávka. V 60. minutě se po chybě obránce na půli chopí míče Vojtášek P. a upaluje k bráně hostů, kličkou se zbaví křižujícího obránce, přízemní střelu skvěle zlikviduje hostující golman Telíšek. Ani z další akce nebylo daleko k vyrovnání. Šenk našel krásnou přihrávkou na malém vápně opět Vojtáška P., jehož střelu ve skluzu výborně Telíšek vyráží. I hosté měli několik šancí k definitivnímu zlomení utkání. V 78. minutě orazítkuje míč po rohovém kopu tyč Martinákovi svatyně. A v 80. minutě se hosté zlobí a asi oprávněně žádají penaltu po faulu na Aleše Fryčáka. V 86. minutě přiťukl Vojtášek P. míč Honzovi Popelkovi a ten chladnokrevně proměňuje samostatný nájezd - 2:2. Domácí fanoušci byli v euforii a hnali domácí hráče za třetí brankou. V 89. minutě poslal Franta Kučera krásný míč do šestnáctky kde se do vzduchu zavěsil Honza Popelka a krásnou hlavičkou zařizuju obrat - 3:2 !!! Hosté zcela opaření vývojem utkání už nestačili zareagovat.