Ztratit takhle rozehrané utkání je trestuhodné

27.08.2018

Zápas na který je nejlepší co nejdříve zapomenout. V 60. minutě vedeme 2:0, hru máme pod kontrolou. Hosté dají kontaktní branku, hra se nám sesype, bojíme se o výsledek, individuální chyby, čtyřikrát střídame kvůli zranění a na konci zápasu je z toho prohra 2:3 !! Takhle rozehráný zápas prostě musíme zvládnout, zvlášť když hrajeme doma.

SK Paseka - Náměšť na Hané 2:3 (1:0)

Rozhodčí: Straka - Slota, Štěpán

Branky: 3. Kučera J., 53. Popelka P. - 62. Řípa, 80. a 88. Daňhel

ŽK: 20. Laurin, 46. Michalík, 58. Geier - 42. Elsner, 70. Filípek

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Mauler (13. Laurin(78. Moravec)), Sívek, Vojtášek P. (38. Popelka P. (83. Pospíšil)) - Kučera F., Vojtášek J. (C), Michalík, Kučera J. - Janoušek, Geier

Absence: Popelka J., Weigel

Komentář k zápasu:

Zápas jsme začli na výbornou. První akce zápasu, Franta Kučera dostal míč do sólového úniku, před prázdnou bránou našel Jirku Kučeru a bylo to 1:0. Skvělý vstup do zápasu, který nám ale moc klidu na kopačky nepřidal. Zbytečné individuální chyby a soupeř cítil šanci, že by si nějaké body mohl odvést. Mnoho nepřesností na obou stranách hatilo útočné akce už v zárodku. Hosté hrozili nákopy na rychlonohého hostujícího útočníka Fišaru a stndartními situacemi. Domácí se snažili kombinovat, ale například Frantovi Kučerovi chyběl dvakrát krok aby byl u míče dříve než hostující golman. Ve 30. minutě byl ve vápně jasně sražen Vojtášek P., ale penalta se nepískala. Více šancí první poločas nepřinesl. Bohužel během prvního poločasu jsme museli nuceně dvakrát střídat, když se ve 14. minutě zranil Mauler a ve 38. minutě si obnovil zranění Vojtášek Petr.

Poločas 1:0.

Druhý poločas jsme opět začli gólově. Po standartce Franty Kučery se před bránou nejlépe zorintoval Popelka P. a zvyšuje na 2:0. To běžela 53. minuta. Místo toho, abychom soupeře dorazili, přenechali jsme mu iniciativu a ti toho dokonale využili. V 60. minutě ještě nebezpečně po rozehraném rohovém kopu střílel Michalík, poté už ale úřadovali hosté. V 62. minutě prošel hostující záložník přes tři hráče a střelou zpoza vápna snižuje - 2:1. V 70. minutě hostující Fišara postupuje sám na Martináka, ten jeho střelu vyráží a drží nás stále nad vodou. V 75. minutě vykopává střelu hostujícího záložníka na brankové čáře Janoušek. V 78. minutě posílá Michalík do brejku Jirku Kučeru, jeho střelu dokáže golman vykopnout mimo tyče. V 80. minutě už je vyrovnáno, na rohový kop si naběhne nikým nehlídaný hostující Daňhel a v poklidu srovnává na 2:2. Hřebíček do naši rakve přichází v 88. minutě. Moravec místo odkopu kamkoliv volí přihrávku do zadu, kterou vystihne hostující záložník, najde před bránou svého spoluhráče, který prostřelí, ikdyž se štěstím, vše co mu stojí v cestě :( Bohužel i ve druhém poločase jsme museli střídat dva hráče pro zranění (Laurin, Popelka P.). Doufejme, že se do dalšího domácího zápasu dají všichni do pořádku. Už před sezonou jsme věděli, že po odchodu 4 hráčů ze základu a příchodu 5 mladých hráčů nás nečeká nic jednoduchého. Hlavu vzhůru, bojovat a dobré výsledky přijdou.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Hodnocení zápasu s Náměští je pro mě těžké. První půle celkem dobrá, rychlý gól. ...ale potom do konce půlky už jen začátek našich problémů. Zranění Marka Maulera a nucená změna na několika postech. Zásah do již slušně sehrané stoperské dvojice, přesun P. Vojtáška do útoku, kde jsem ho toto utkání nechtěl zatěžovat, protože není doléčený. V šatně jsem klukům říkal ať se uklidní a soustředí se bez mluvení jen na sebe. . Zatím paráda. Pak přišlo další nucené střídání P. Vojtáška, kterému jeho zranění nedovolilo pokračovat byla další obrovská komplikace. Střídající Petr Popelka se hezky prosadil a zvýšil na 2-0. Pořád výborné. Po té přišla chyba na naší straně a brzké snížení. Náměšť zacítila šanci a začala přidávat na tempu a v soubojích. Navíc přišlo další nucené střídání Petra Popelky jehož začala tahat noha. Do konce asi necelých 10 minut. Další střídání a těchto změn a zásahů do sestavy už bylo mnoho. Začali jsme nakopávat, Náměšť zvýšila tempo a zejména hráči 6 a 10 pro nás začali být hrůzou. Když jsem pak vystřídal Laurina, který dostal v tomto zápase pěkně nakopáno a žlutou kartu, bylo hotovo. Musím říct, že jsem toto odkládal i přes jeho přání, na co nejpozději. Pak to přišlo a bylo hotovo. Soupeř se na nás začal valit jako lavina. Jejich šance byli čím dál nebezpečnější. Přišla vyrovnávací branka a já začal hypnotizovat časomíru ať už je konec. Mé přání ale nebylo vyslyšeno a naopak po velké individuální chybě přišla branka, která nás připravila i o ten jeden jistý bod za remízu. Jsme teď jako v lazaretu. Mauler, P. Popelka, P. Vojtášek, Weigel svalové problémy, Honza Popelka má už třetí týden problém s průduškami a Karel Hloušek hraje s bolestí zad. Musíme doufat, že se někdo uzdraví a bude schopen naplno odehrát další utkání, které nás čeká už v sobotu.