Zasloužená výhra

01.10.2018

V domácím prostředí jsme potvrdili tři body z Leštiny a tentokrát porazili FK Bohdíkov 4:2 (2:1). Gólově procitnul Geier (2 branky). Bohužel jsme před dalším zápasem (Bohuňovice) přišli o další dva hráče. Vojtášek P. dostal červenou kartu a ještě hůře dopadl Petr Popelka, který opustil hřiště na nosítkách a následně putoval do nemocnice.

SK Paseka - FK Bohdíkov 4:2 (2:1)

Rozhodčí: Dokoupil - Kundrát, Winkler

Branky: 24. Vojtášek P., 35.a 48. Geier, 94. Kučera F. - 23. Losenický, 78. Hatoň (p)

ŽK: 70. Vojtášek P., 90. Popelka J. - 39. Diviš

ČK: 82. Vojtášek P.

Sestava: Martinák - Kučera J., Janoušek, Mauler, Laurin - Hloušek (87. Pospíšil), Kučera F., Sívek (63. Popelka P.(74. Popelka J.)), Michalík, Geier (90. Vojtášek J.) - Vojtášek P. (C)

Absence: Weigel, Hloušek M.

Komentář k utkání:

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Ve 3. minutě pálil z otočky tvrdou ranou Vojtášek P., jeho rána míří přesně do připraveného golmana. V 15. minutě rozehráli roh na krátko Geier s Vojtáškem P., a centr druhého jmenovaného končí až na tyči hostující branky. Ve 20. minutě se ocitnul před golmanem Jirka Kučera, ale zvolil velmi nedůrazné zakončení. Ve 23. minutě kopali hosté po sporném zákroku přímý kop a hostující Losenický poslal míč přesně k tyči - 0: 1. Naštěstí naše odpověď byla bleskurychlá. Jirka Kučera našel na malém vápně Petra Vojtáška, který patičkou přehazuje ležícího golmana - 1:1. Ve 30. minutě střílel nebezpečně z přímého kopu Michalík, golman vyráží na rohový kop. Ve 35. minutě se uvolnil na levé straně Geier a střelou na přední tyč zaskočil golmana - 2:1. Ve 40. minutě přišla chyba na naší půlce. Hostující Hatoň vystihnul nepřesnou rozehrávku, ustál faul po kterém by se určitě kopala penalta, ale na Martináka už si nepřišel.

Poločas 2:1.

Ve 48. minutě přišla asi nejhezčí akce utkání. Hloušek přenesl míč na nabíhajícího Geiera, který si dobře posunul míč a krásnou střelou na zadní tyč rozvlnil síť - 3:1. A Geier byl při chuti, v 55. minutě hlavičkoval z malého vápna těsně vedle. V 60. minutě zradilo Vojtáška P. zpracování, jinak mohl jít sám na hostujícího golmana. O pět minut později šel sámna branku Peťa Popelka, míč ale skončil těsně vedle. V 74. minutě musel po nezaviněném střetu hřiště opustit Peťa Popelka na nosítkách a následně putoval do nemocnice. Poslední zprávy hovoří o tom, že bude v pořádku bez vážnějšího zranění. V 78. minutě se hostující útočník Hatoň uvolnil na levé straně a zsatavil ho až faulem Laurin na malém vápně - penaltu sám faulovaný proměnil - 3:2. V 80. minutě střílí po rohovém kopu Jirka Kučera, brankář dokázal jewho střelu vyrazit nohama mimo tři tyče. Na drama ještě zadělal v 82. minutě Vojtášek Petr. Možná zbytečně tvrdě dohrál souboj a po druhé žluté musel ze hřiště. I tak jsme ale utkání zkušeně dohráli a ve čtvrté minutě nastavení přidal pojistku Franta Kučera - 4:2.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Do zápasu s Bohdíkovem jsme vstoupili velmi sebevědomě po výhře v Leštině a od začátku jsme si šli za vítězstvím. Sestavu jsem přizpůsobil stylu Bohdíkova a velmi jsem zhustil střed hřiště. Dobře jsme se pohybovali a začali jsme si vytvářet šance. Byli to však hosté, kdo z první střely na naší bránu ze standartní situace (23 minuta) se radovali a šli do vedení. Naše odpověď ale přišla téměř okamžitě a už ve 24. minutě se krásně prosadil Petr Vojtášek, který se pro tento zápas kvůli zranění Michala Hlouška a Jardy Vojtáška vysunul na hrot útoku. Uklidnili jsme se a znovu se do hostů pustili. Náš tlak vygradoval v 35. minutě kdy se nám konečně po dlouhém střeleckém půstu prosadil Martin Geier, který překvapil svým řešení gólmana hostí a otočil skóre v náš prospěch na 2-1. Tak se šlo i do šaten. Druhá půle byla obdobná a musím mužstvo pochválit za to, že nezaspali začátek, jak je naším zvykem. Opět jsme se od úvodního hvizdu tlačili do zakončení a to přineslo velmi brzy (48 minuta) další branku do sítě hostí na 3-1 a druhou pro Martina Geiera , který se tentokrát hezky prosadil po náběhu ze strany. Nic nenasvědčovalo, že by se hra změnila a tak jsem se rozhodl střídat a dát šanci jiným a některé nedoléčené jako Pepu Sívka pošetřit. Poslal jsem do hry místo něho dalšího útočníka Petra Popelku( 63minuta) s cílem dál zaměstnávat hosty, ale po tvrdém souboji jsem ho musel střídat znovu za Honzu Popelku (74minuta), protože nebyl schopen po ráně do oblasti žeber pokračovat a byl odnešen na nosítkách. Navíc v 78 minutě fauloval Laurin v pokutovém území a hosté snížili Hatoňem na 2-3( 78minuta). Už se zase schylovalo k dramatu. V tomto případě to ale již naši hráči nedovolili a zkušeným výkonem si utkání pohlídali a v nastavení 5 minut!!! ještě zásluhou Fany Kučery zvýšili na konečných 4-2. Potřebné body a potvrzení vzestupu formy jen kalí fakt, že máme obrovskou marodku(Michal Hloušek, Petr Popelka, Tomáš Weigel. Nedoléčený je Pepa Sívek, Jarda Vojtášek a navíc Petr Vojtášek dostal červenou a bude minimálně jedno utkání chybět. Nezbývá než se semknout a pokusit se Bohuňovice zaskočit obrovskou bojovností.