Vyšlápli jsme si na druhý tým tabulky

27.05.2019

Vítězství, které nám dalo definitivní jistotu záchrany. O to sladší, že to bylo na půdě druhého celku tabulky. Zápas bohatý na šance jsme i s notnou dávkou štěstí dotáhli do tříbodového zisku.

SK Chválkovice - SK Paseka  0:2 (0:0)

Rozhodčí: Dokoupil - Šteier, Petrásek

Branky: 56. Geier, 77. Pospíšil

ŽK: 34. Michalík

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Mauler, Vojtášek P. (C), Popelka J. (65. Pospíšil) - Geier, Kučera F., Vítek, Michalík - Janoušek (60. Popelka P.), Vojtášek J.

Absence: Hloušek M., Kučera J., Laurin, Raška

Komentář k zápasu:

Opět jsme museli k zápasu nastoupit v lehce improvizované sestavě. Ale všech třináct hráčů i s náhradníky předvedli precizní výkon. Ve druhé minutě hlavičkuje domácí Pezzoti těsně vedle šibenice. Z protiútoku vychytá hlavičku Michalíka z malého vápna domácí golman, poradí si i z jeho následnou dorážkou. O dvě minuty později hlavičkuje z malého vápna Janoušek, domácí golman předvedl opět výborný zákrok. V 15. minutě se domácí dostávají do rychlého brejku, osamocený Pezzoti dostává míč na hranici penalty, z otočky střílí vedle. Ve 20. minutě po závaru v naší šestnátce se dostane míč ke Kazárovi, který pálí do odkryté brány, míči se na brankové čáře postavil do dráhy Petr Vojtášek a uchránil nadále naše čisté konto. Ve 30. minutě střílí z dobré pozice Franta Kučera, golman stojí na správném místě. Ve 40. minutě podskočí míč Petr Vojtášek, domácí útočník z deseti metrů střílí vedle.

Poločas 0:0.

Úvod druhého poločasu patří domácím. Jejich zakončení je dnes ale prachbídné. A tak příjde trest v podobě branky. Jarda Vojtášek napřáhne ke střele z dálky, trefuje do zad Janouška, odražený míč si najde Geier a střelou na zadní tyč nás posílá do vedení - 0:1. V 65. minutě se dostane za obranu domácí Hrbáček, Martinák dnes ale zamkl bránu na dva západy a vytahuje další skvělý zákrok. Stejně tak si počíná i v 75. minutě proti šanci domácího Spáčila. V 77. minutě tvrdě vypálil Michalík, golman neudržel míč u kterého byl první Franta Kučera, přehodil golmana a míč doklepl do brány dobíhající Pospíšil - 0:2. Domácí vrhli vše do útoku, ale naše obrana s Martinákem fungovala skvěle. V 85. minutě vypálil nebezpečně domácí Vališ, jeho střela se otřela o spojnici tyčky a břevna. Hosté poslední minuty dohráli s přehledem a odvážejí si cenné tři body.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Po smolné prohře opět přišly body - vypadá to sice jako v pohádce, ale toto naše vítězství se nerodilo lehce. Do Chválkovic, které byli na druhé příčce jsme opět dorazili s velkou absencí (J.Kučera, M.Hloušek, Laurin, Raška). Dostali tedy šanci mladší hráči a ukázalo se, že cesta omlazení týmu je správná. Stručně: první půle mohla skončit klidně 3:3. Nejdříve jsme měli dvě obrovské šance my, pak jsme přežili dvě šance hostů a hra byla taková spíše nakopávaná. Do druhé půle jsme udělali změnu -Jardu Vojtáška jsem z útoku přesunul místo Kuby Michalika do zálohy, která se směrem dozadu vystužila a naopak Kuba v útoku svou dravostí a pohybem přiváděl domácí pod tlak. Začaly se množit naše šance a domácí už neměli tolik prostoru pomýšlet na útočení. Po jedné z našich šancí potvrdil střeleckou potenci Martin Geier a opět rozvlnil síť domácích 1:0 pro nás. Očekával jsem tlak domácích a proto jsem dvakrát po sobě střídal a osvěžil mužstvo a ukázalo se, že to hru našich opět oživilo. Po tvrdé Kubově střele, kterou domácí brankář neudržel se dostal k míči právě střídající Radim Pospíšil a zvýšil na 2:0 pro nás. Zbytek zápasu jsme si již pohlídali.

Musím pochválit úplně celý tým, který svou bojovností, organizovaností a ve vysokém tempu potvrdil momentální herní pohodu . Dík patří též našim věrným fanouškům, kteří s námi do tohoto horkého prostředí jeli, byli slyšet a hnali nás za dobrým výsledkem. Odměnou i pro ně bylo toto skvělé vítězství.