Vyhráli jsme větrnou loterii

29.10.2018

Větru neporučíme, ale možná právě i díky tomu, že jsme byli schopni lépe se adaptovat na tyto podmínky, jsme dokázali vyhrát. O výsledku rozhodly dvě bravůrně zahrané standartky v rozmezí pěti minut Frantou Kučerou a Pepou Sívkem.

SK Paseka - Jiskra Rapotín 2:0 (2:0)

Rozhodčí: Frais - Štětka, Šerý

Branky: 26. Kučera F., 30. Sívek

ŽK: 10. Sívek, 46. Laurin, 55. Pospíšil, 58. Janoušek, 82. Popelka J. - 13. Kocourek, 28. Hajtmar, 58. Cejpek

ČK: 68. Kocourek

Sestava: Martinák - Laurin, Mauler, Vojtášek J., Kučera J. - Geier, Kučera F., Sívek (51. Pospíšil M.), Pospíšil R. - Janoušek (C), Popelka J. (84. Kučera Jar.)

Absence: Hloušek M., Vojtášek P., Popelka P., Weigel, Hloušek K., Michalík

Komentář k zápasu:

Kvůli velké marodce jsme povolali do zbraně Miru Pospíšila a Jardu Kučeru, díky, že jste pomohli. Domácí povzbuzení venkovní výhrou v České Vsi šli do zápasu s touhou zvítězit a přiblížit se více středu tabulky což se nakonec povedlo. Zima, déšť a hlavně ukrutný vítr, to není zrovna fotbalové počasí. A byl to domácí tým, který se dokázal s těmito klimatickými podmínkami daleko lépe sžít. Zatímco každá druhé akce hostů končila v autu, naši borci drželi míč ve hřišti a byli daleko více nebezpečnější. Ikdyž šancí za celý zápas by jsme napočítali jen na jedné ruce. Ve 20. minutě se proháčkoval do šestnáctky Honza Popelka, jeho střelu vyráží golman na roh. Ve 26. minutě zahrál precizně přímý kop Franta Kučera, míč se odrazil od břevna za brankovou čáru a ven, pozorní sudí ale viděli správně míč v bráně - 1:0. Uběhli sotva čtyři minuty a kopali jsme na hranici šestnáctky další standartku, tentokrát se míče chopil Sívek a nechytatelně poslal míč pěkně k tyčce - 2:0. Hosté se trápili více s větrem než s námi a žádnou větší příležitost si nevypracovali.

Poločas 2:0.

Ve druhém poločase vítr snad ještě více zesílil a hrálo se více mimo hřiště než na něm. Domácí pozorně bránili, dobře zachytávali útoky hostů, kteří se jen sporadicky dostávali před naši bránu. Snad první střelu na bránu v 70. minutě vyrazil Martinák jen před sebe, míč odkopl do bezpečí Jarda Vojtášek. Celá obrana fungovala na jedničku. Domácí měli několik slibných přečíslení 4 na 2, 3 na 1, ale finální přihrávka byla nepřesná. To nás ale nemuselo mrzet. Vítězství jsme si už nenechali vzít. Děkovačka na konci byla odměnou nejen hráčům, ale i fanouškům, že v tomhle počasí nás přišli podpořit a i Vám patří velké díky :)

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

"Pasecký vánek" nám přivál body. Tak by se dalo o tomto pro fotbal ne moc dobrém počasí napsat. Bylo opravdu strašně. Vítr, zima, déšť a naše soupiska připomíná noty na buben (samá pauza). V současné době máme na marodce 4 hráče (P. Vojtášek, M. Hloušek, T. Weigel, P. Popelka) + vykartované: K. Hloušek a J. Michalik - prostě hrůza. Je ale vidět, že mužstvo se semklo a že jsou parta, protože bojují jako lvi a nese to výsledky. Pro toto utkání jsem musel povolat i Miru Pospíšila a Jardu Kučeru, kteří nám vypomohli a patří jim dík za ochotu. Dalším pozitivem byl i fakt, že konečně mohl hrát Pepa Sívek, který dlouho marodil se zády a později svalem. Trochu jsem se bál, jestli nechá rozhodčí zápas odehrát, kvůli tomu větru, ale já jsem hrát chtěl a tak když řekl, že se hrát bude, spadl mi kámen ze srdce. Myslím si, že máme momentálně bojovnější mužstvo než Rapotín a že jsme také více na tyto podmínky, pro Paseku typické, zvyklí. Musím říct, že kluci plnili co jsem chtěl. Nekopali zbytečně vysoko míč do vzduchu, kde by ho hodně bral vítr, přistupovali blízko k hráčům soupeře a zastavovali je v dostatečné vzdálenosti od naší branky. Rozhodli standartky, které Fana Kučera a Pepa Sívek v rozmezí 5 minut kopli excelentně, velmi zodpovědný výkon a důraz v osobních soubojích. Soupeř měl prakticky jen jednu střelu na bránu, která Michalovi vypadla z rukou, ale s tou si naše obrana poradila. Obrana vůbec poslední 2 zápasy na jedničku. Pochvalu a velký respekt celému týmu. Potvrzené body z venku, vzadu na nulu a pohledný bojovný fotbal od našeho týmu. Pokud předvedeme tento výkon i v předehrávce, může to být ještě veselejší.

Velký dík patří také našim fanouškům, kteří nezůstali doma za pecí a i v takovém nečase nás přišli podpořit.