Výborný zápas s vítěznou tečkou

14.10.2019

Za krásného počasí se hrál parádní fotbal s přispěním obou mužstev. Domácí si vypracovali dvoubrankový náskok o který na konci poločasu přišli, ovšem v poslední vteřině prvního poločasu si jej vzali zpět. Ve druhém dějství jsme přidali uklidňující branku a mohli se radovat z vítězství. Velkou měrou tomu dopomohl neuvěřitelnými zákroky Michal Martinák.

SK PASEKA - SK CHVÁLKOVICE   4:2 (3:2)

Rozhodčí: Horák - Majer, Votava

Branky: 11. a 45. Popelka P., 34. Michalík, 73. Kučera F. - 40. Penc, 44. Toman

ŽK: 35. Michalík, 80. Hloušek, 81. Vojtášek P. - 56. Riabec, 62. Toman

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Mauler, Vojtášek P. (C), Kučera J. - Geier, Kučera F., Michalík, Mako - Popelka P. (66. Buchta), Vojtášek J.

Absence: Pospíšil, Laurin, Raška, Popelka J.

Komentář k zápasu:

Pro mnohé velké překvapení, že se Chválkovice plácají na samém chvostu tabulky. A na našem hřišti prokázali, že herně jsou na tom velmi dobře, potřebné výsledky pro ně ale nepřicházejí. V domácím mužstvu kouzlil golman Martinák, v tom hostujícím prokázal nesmírné kvality Kazár. Domácí se v 11. minutě prosadili z první střely na bránu, Peťa Popelka otřel svou střelu o hostujícího obránce a míč doplachtil až do sítě - 1:0. V 15. minutě po akci Kazára střílel z hranice penalty chválkovický Toman, ale na připraveného Martináka si nepřišel. O chvíli později opět po centru Kazára hlavičkuje ze sedmi metrů osamocený Štefek, fantastickým zákrokem bere hostům téměř jistou branku Martinák. Ve 20. minutě opět Martinák tygřím skokem zneškodňuje střelu hostů. Domácí se připomněli dalekonosnou střelou P. Vojtáška, která prosvištěla kolem šibenice. Ve 34. minutě rozehráli standartku na krátko bratři Vojtášci, Jarda zatáhl míč po lajně, centrem našel v šestnátce Michalíka, který měl čas si míč zpracovat a druhým dotekem posílá míč za záda golmana - 2:0. Hosté se vrací do hry ve 40. minutě, při rohovém kopu jsme zapomněli na zadní tyči hostujícího Pence, který snižuje - 2:1. Ve 44. minutě bylo srovnáno. Na krásný pas Kazára za obranu si naběhl Toman a srovnává skore - 2:2. Hned z rozehrávky propadl nákop Maulera na Popelku, který se sám před golmanem nemýlil - 3:2.

Poločas 3:2.

V 50. minutě mohl završit hattrick Popelka, proti jeho hlavičce se tentokrát vytáhl hostující golman. V 60. minutě vyráží Martinák střelu Štefka a poradí si i s dorážkou Kazára. O dvě minuty později vyráží na rohový kop střelu hostujícího záložníka opět Martinák. V 70. minutě po pěkné kombinaci střílí branku Jarda Vojtášek, bohužel rozhodčí píská ofsajd. O minutu později prostrčí Buchta míč mezi obránci opět na Jardu Vojtáška, který se dostane až před golmana a z velkého úhlu nastřelí břevno a míč se odráží od země ještě do tyče, z brankové čáry odhlavičkuje míč chválkovický Mifka. V 73. minutě opět Buchta najde průnikovou přihrávkou Frantu Kučeru, který posílá míč podél golmana až do sítě - 4:2. V 80. minutě zaskakuje za překonaným Martinákem na brankové čáře P. Vojtášek, stále si držíme dvoubrankový náskok. Poté akce na jeden dotek, Jarda Vojtášek najde křižným pasem Maka, který krásnou přihrávkou najde na malém vápně Michalíka a ten...trestuhodně pálí nad prázdnou bránu. V 88. minutě vymotal na pěti metrech "alá Ronaldinho" čtyři hráče Geier, položil si o golmana, ale před prázdnou bránou mu míč ukopl hostující obránce. Utkání plné šancí, které končí naší výhrou se rozhodně muselo líbit.