Úspěšná domácí premiéra

13.08.2018

Před velmi slušnou diváckou kulisou jsme si připsali první body v sezoně a to zcela po zásluze. Byli jsme nebezpečnější v pokutovém území než soupeř a naši převahu přetavily ve čtyři branky v síti soupeře.

SK Paseka - SK Haňovice  4:1 (1:0)

Rozhodčí: Perutka - Matulík, Stloukal

Branky: 27. a 60. Vojtášek P., 64. Geier, 81. Janoušek - 61. Pauliny

ŽK: 13. Vojtášek J., 16. Michalík, 45. Geier, 85. Hloušek - 43. Baďura, 82. Přikryl, 85. Pěruška

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Mauler, Sívek, Laurin (54. Weigel) - Geier (Popelka P.), Kučera F., Vojtášek J., Michalík (86. Pospíšil), Kučera J. (C) - Vojtášek P. (73. Janoušek)

Absence: Popelka J.

Komentář k utkání:

Domácí šli do utkání s jasným cílem, urvat všechny body, které by našemu týmu dodaly větší klid na práci v úvodu sezony. V první dvacetiminutovce se hrál poměrně opatrný fotbal. Domácí drželi míč častěji na svých kopačkách, ale vážnější šance nepřicházely. Hosté hrozili hlavně ze standartních situací a dlouhých autů. Ve 20. minutě si našel míč za obranou hostů Vojtášek P., jeho volej míří těsně nad. Poté se do dvou slibných příležitostí dostával Geier, nepřesné zpracování veškeré naděje na golovou šanci zhatilo. Ve 27. minutě poslal Mauler bochánek za hostující obrannou linii kam si naběhl Vojtášek P. a střelou z voleje napnul síť haňovické branky - 1:0. Ve 35. minutě se vyznamenal Martinák proti přímému kopu hostujícího Baďury. Poločas se dohrál s jednogólovým náskokem pro domácí.

Poločas 1:0.

Druhý poločas začal velkým tlakem domácích borců. Vše začal krásnou střelou Vojtášek P., hostující golman Řezník se vyznamenal parádním zákrokem. V další akci se probil svým důrazem Michalík až ke střele z pěti metrů, golman Řezník s velkou dávkou štěstí opět odolal. Do třetice střela Geiera končí jen těsně vedle tyče. V 60. minutě se velmi slušná divácka kulisa dočkala druhé branky. Na rohový kop Jardy Vojtáška si naběhl nikým nehlídaný Petr Vojtášek a jeho hlavička končí v síti - 2:0. Bohužel hosté z první vážnější návštěvy na naší polovině hned za minutu po pěkném vykombinování naší obrany snižují - 2:1. A brankové hody pokračují. Po třech minutách našel Jarda Vojtášek na hranici šestnáctky Geiera, který nechytatelnou střelou zvyšuje na 3:1. V 70. minutě se v dobré šanci ocitne Weigel, jeho střelu dokáže hostující obrana zblokovat. O minutu později skvěle zabojuje Franta Kučera, posílá míč na volného Vojtáška P., který místo nájezdu volí zbrkle střelu, která se nevešla mezi tři tyče. V 81. minutě vytáhne Michalík míč přes dva hráče až na polovinu hostů, předloží jej do běhu Janouškovi, který podél vyběhnutého golmana uzavírá dnešní skóre na 4:1. Po konečném hvizdu si mohou hráči vychutnat potlesk domácích fanoušků.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

K prvnímu domácímu utkání jsme nastoupili v poněkud pozměněné sestavě a rozestavení. Tyto změny si vyžádali poznatky z prvního duelu v Konici. Kluci měli za úkol hrát nátlakový fotbal, presovat už na půli soupeře a tlačit se do zakončení. Musím říct, že i když jsme toto praktikovali, tak to nebylo v první půli tolik vidět, protože soupeř ještě stačil spoustu akcí svým pohybem eliminoval. Myslím si ale, že jsme byli lepší a po zásluze jsme šli do vedení. Ve druhém poločase jsme dali další branku, ale ukázala se chyba, která nás provází a sice slabá koncentrace a okamžité laciné snížení soupeře. Pak už se naše dominance stupňovala, protože soupeř již neměl sílu zhruba od 65 minuty nám svým pohybem konkurovat. Po pěkných, či nacvičených akcích jsme přidali další branky a zaslouženě v tomto zápase zvítězili. Jsem rád, že z našich mladých hráčů spadla tréma a ukázali, že fotbal umí. V týdnu opět potrénujeme a budeme se snažit naše první body potvrdit v neděli v Bělkovicích. Chtěl bych také touto cestou poděkovat divákům, kteří nás přišli podpořit opravdu v hojném počtu a odměnili naše kluky potleskem.