Třetí výhra v řadě !!

12.05.2019

Veledůležité body se nám povedlo získat v Bohdíkově. I přes absenci Jirky Kučery, Janouška, Laurina a Michala Hlouška předvedlo mužstvo výborný týmový výkon a zaslouženě vyhrálo. Geier potvrdil své střelecké procitnutí, když zařídil obě branky.

FK Bohdíkov - SK Paseka  0:2 (0:0)

Rozhodčí: Šebesta - Jílek, Lepka

Branky: 78. a 81. Geier

ŽK: 54. Šárnik, 88. Vinkler - 35. Popelka J., 50. Vítek, 87. Pospíšil

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Mauler, Vojtášek (C), Popelka J. (68. Popelka P.) - Geier, Kučera F., Vítek, Pospíšil (90. Moravec) - Vojtášek J., Michalík

Absence: Laurin, Kučera J., Hloušek M., Janoušek

Komentář k zápasu:

Naši borci potvrdili vzrůstající formu a ze hřiště nevyzpytatelného Bohdíkova vezeme tři body. A jsou to naše první body, které jsme za tři roky dokázali na tomto hřišti získat. Trenér Michalík byl nucen udělat opět několik změn v sestavě (chyběli Jirka Kučera, Michal Hloušek, Janoušek, Laurin). Domácím se při rozcvičce zranil Hatoň, jejich útočné eso a na jejich hře dopředu to bylo znát. Fotbal se hrál spíše bojovný mezi šestnáctkami s minimem větších šancí. Domácí se na dostřel Martinákovi brány moc nedostávali, hrozili tak především ze standartních situací. Ve 20. minutě se protáhl po levé straně Pospíšil, na rohu malého vápna našel volného Geiera, který ve velké šanci neprostřelil domácího golmana Kaňáka. Ve 30. minutě zahrávali domácí standartku, míč propadl na malé vápno  k volnému záložníkovi domácích, kterému včasným vyběhnutím znemožnil zakončit Martinák. Více toho první poločas nepřinesl.

Poločas 0:0.

Druhý poločas už byl přeci jen zajímavější. V 50. minutě střílí těsně vedle Geier. Dostáváme se více na míč, naše obrana funguje na jedničku a přerušuje útočné akce domácích hned v zárodku. V 60. minutě střílí z přímého kopu nad Michalík. V 70. minutě přežijeme obrovskou a jedinou šanci domácích. Naše obrana zapoměla na malém vápně hned na dva hráče domácích, hlavička jedno z nich končí naštěstí přímo v rukavicích Martináka. V 78. minutě po deseti minutách na hřišti najde Peťa Popelka ve vápně Geiera, který potvrzuje střelecké probuzení z minulého týdne a nedává golmanovi šanci - 0:1. O tři minuty později po přihrávce Pospíšila skoruje opět Geier skoro z totožného místa - 0:2. Domácí se už nezmohli na jakoukoliv reakci a v pohodě si tak dokráčíme pro důležíté body.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Hodnocení zápasu v Bohdíkově je pro mě velmi příjemná záležitost. Neodjíždělo se mi až tak lehce, protože se zase rozšířili zranění v našich řadách a jeli jsme bez Michala Hlouška, Petra Janouška, Laďu Laurina a Jirku Kučeru. Do branky jsem pro tento důležitý zápas postavil Michala Martináka, do základu na defenzivního záložníka zařadil Tomáše Vítka, Jirku Kučeru nahradil Radim Pospíšil a do útoku jsem k Jardovi Vojtáškovi vysunul Kubu Michalíka, kterému nevadí tvrdší hra, kterou jsem od Bohdíkova vysledoval a očekával. Světe div se - mužstvo jezdilo jako pilky. Bojovalo jeden za druhého a množili se šance. Domácí hráli stále stejnou hru a snažili se nakopávat míče za obranu ve snaze pláchnout do brejku. Párkrát to i vyšlo, ale zejména precizní hra Tomáše Vítka, který jim odebíral míče jako na běžícím pásu musela být pro ně frustrující. Musím pochválit celé mužstvo. Pro mě to byl na lavičce Paseky nejlepší zápas našich kluků a to zejména kvůli obrovské bojovnosti, vysokému tempu hry a obětavosti, prostě týmové hře. Poločas vyzněl sice mírně pro nás, ale bez branek. Věřil jsem, že pokud toto tempo udržíme, či ještě vystupňujeme, tak po 70. minutě určitě vstřelíme branku. To se také stalo. Po jedné z akcí na levé straně přišla v 78. minutě adresná přihrávka na pravou stranu Martinovi Geierovi, který si již věděl rady - 1:0 pro nás. No a ještě veseleji bylo už za 3 minuty kdy Kuba Michalík pustil míč vědomě za sebe, kde si všimnul nabíhajícího Geiera a ten tentokrát na zadní tyč rozvlnil síť domácích podruhé. Závěrečný tlak jsme již pohlídali a zaslouženě brali 3 body. Ještě jednou chci vyzvednout celý tým a pochválit hráče, kteří dostali důvěru v základu a touto cestou si řekli o větší herní vytížení.