Smolná prohra na úvod

31.03.2019

Velmi smolné utkání jsme odehráli v prvním jarním kole. Pálili jsme jednu šanci za druhou a hosté dokázali vytěžit z minima maximum.

SK Paseka - SK Bělkovice-Laštany  1:2 (0:0)

Rozhodčí: Jurčák - Samek, Lepka

Branky: 85. Janoušek - 56. Sklenář M., 65. Hložánka

Karty: 69. Valtr, 76. Volf

Sestava: Martnák - Vítek (65. Laurin), Mauler, Vojtášek P. (C), Hloušek - Geier, Kučera F., Vojtášek J., Popelka J., Kučera J. (76. Pospíšil) - Janoušek (86. Popelka P.)

Absence: Hloušek M. Michalík

Komentář k zápasu:

Zimní příprava je za námi a jarní sezona je konečně tu. V prvním zápase jsme přivítali hosty z Bělkovic. Za krásného počasí a před velmi solidní diváckou kulisou domácí jasně opanovali první poločas. Ve druhé minutě prošel míč až na zadní tyč, kde číhal Geier, jeho střelu vykopává z brankové čáry obránce. Poté si naběhl na dlouhý nákop Martináka za obrunu Janoušek, jeho střela z voleje končí těsně vedle. Ve 25. minutě se nejrychleji dostal k odraženému míči Jarda Vojtášek a jeho střelu zastavila až tyč hostující branky. Ve 30. minutě se dostal z levé strany do vápna Jirka Kučera, golman dokázal vas zakročit a míč vyrazit. Po rozehraném rohu na krátko vymotal Geier tři obránce a hosty zachraňuje opět branková konstrukce, tentokrát břevno. Těsně před poločasem pěkně vystřelil z voleje Jirka Kučera, golman dokázal s velkou námahou vyrazit míč na roh. Hosté si v prvním poločase nevypracovali vážnější šanci, domácí pálili jednu šanci za druhou.

Poločas 0:0

Druhý poločas začal opět tlakem domácích. Honza Popelka střílel vedle. Poté našel Geier ve vápně Frantu Kučeru, který z malého vápna zcela sám hlavičkuje vedle. V 56. minutě chybuje domácí obrana a hosté toho hned dokáží využít. M. Sklenář posílá míč s pomocí tyče do brány - 0:1. Domácí si vybírají svou osudovou desetiminutovku nepozornosti a hosté po rohovém kopu zasazují druhou ránu - 0:2. Poté se hosté stáhli do obrany a domácí bušili do plných. I tak si dokážeme vytvořit šance. V 75. minutě se z pravé strany dostane až před golmana Hloušek, ale je až příliš blízko a golman vyráží na rohový kop. Jednu šanci si vytvořili ještě hosté. Ale Vinkler zblízka Martináka neprostřelil. V 84. minutě kopeme pět rohových kopů v řadě. A na pátý pokus se pověsí do vzduchu Janoušek a nechytatelnou hlavičkou snižuje - 1:2. V závěrečném tlaku šel do šestnáctky i brankář Martinák,  vyrovnat už jsme ale nedokázali. Hosté tak vytěžili z minima maximum. Našim borcům se toho moc vytknout nedá, bojovali, ale doplatili jsme na neproměňování šáncí, bohužel...