Prohry v přípravě musíme hodit za hlavu

26.07.2018

Náš nově rodící se tým odehrál během dvou dnů nesmírně těžké zápasy. Dle výsledku to může vypadat hrozivě, ale není třeba propadat panice. Odehrát v tomto počasí dva zápasy během 24 hodin prakticky v jedenácti lidech (4 absence v obou zápasech) se zkrátka projevit někde musí. S Rýmařovem to bylo hodně o běhání bez balonu, s Olešnicí jsme první poločas odehráli velmi slušně (poločas 2:2), ale ve druhém poločase bylo vidět jak nám došly síly a Olešnice si s chutí zastřílela. Náročný pasecký fanoušek odcházel jistě zklamaný, sezona ale bude o něčem jiným. Všichni hráči v čele s trenérem pro to uděláme maximum.

SK Paseka - Jiskra Rýmařov A+B  1:3 (0:1)

Branky: Geier

Sestava: Martinák - Mauler, Janoušek, Sívek, Hloušek - Pospíšil, Kučera F., Vojtášek J., Geier - Vojtášek P., Michalík

Hokejové střídání: Popelka J., Moravec

Absence: Kučera J., Laurin, Popelka P., Weigel

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

V dalším přípravném utkání jsme se utkali s typickým celkem z hor Rýmařovem "B". To ale nebyla zcela pravda, protože po rozhovoru s trenérem před utkáním jsem zjistil, že přijeli namíchaní s hráči mužstva A, které jak víme hraje spolu s Uničovem 3.ligu. V našem týmu chyběli 4 hráči (Laurin, Jirka Kučera, Petr Popelka a Tomáš Weigel) Nehledám v tom výmluvy, ostatně není proč - je to příprava, ale je potřeba vidět, že pokud zapracováváme dorostence do mužstva a tito hráči hrají o tolik výše, rozdíl je až propastný. Myslím si že byli pasáže, kde jsme konkurovali a byli nebezpeční, ale těchto okamžiků nebylo mnoho. Odevzdávali jsme pod tlakem míče zadarmo hostům a běhali bez míče, což bylo v tomto počasí smrtící. Rýmařovští byli agresivní, rychlí a i bez míče vůbec nepropadali panice. Počkali si v bloku a celkem bez problémů nám odebrali míč většinou ještě před zakončením. Znovu se ukázalo, že naše mužstvo má málo naběháno a doháníme to až teď - v krátké letní pauze. Co se týče lehkých ztrát míče: je to tím, že dorostenci, kteří přišli, chtějí hrát dopředu, dávat góly a musí se naučit hrát proti takovýmto vyspělým soupeřům více takticky. Prostě musíme více držet míč a donutit soupeře běhat bez míče, což nikoho nebaví. V tomto jim musí pomoci starší hráči. Budeme na tom pracovat a já jsem přesvědčen, že se to podaří. V naší soutěži budou konkurenceschopní . Věřím jim.

SK Paseka - 1.CF Olešnice 3:8 (2:2)

Branky: 2x Kučera F., Geier

Sestava: Martinák - Mauler, Vojtášek P., Sívek, Hloušek - Pospíšil, Kučera F., Michalík, Weigel - Geier, Janoušek

Absence: Kučera J., Laurin, Popelka P., Vojtášek J.