Prohra se ctí

21.10.2019

Proti Rapotínu jsme předvedli výkon na hranici našich možností. Dlouho jsme drželi výsledek s bodovým ziskem. Udělali jsme ale dvě hrubé chyby, které takto vyspělý soupeř dokázal potrestat.

JISKRA RAPOTÍN - SK PASEKA  3:1 (1:1)

Rozhodčí: Kaňok - Hrbáčrk, Zbožínek

Branky: 15. a 87. Březina, 68. Svačinka - 25. Vojtášek P.

ŽK: - 27. Hloušek, 50. Popelka P., 68. Kučera J.

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Mauler, Vojtášek P. (C), Kučera J. - Geier (71. Pospíšil), Kučera F., Michalík, Mako (60. Lindaur) - Popelka P. (52. Buchta), Vojtášek J.

Absence: Raška, Laurin, Popelka J.

Komentář k zápasu:

Není nad to, když jsou série, které nekončí. Fotbalisté Rapotína zlomili statečný odpor kousavé Paseky a v probíhající sezóně ještě neprohráli. Zatímco domácí mužstvo prahlo po rychlém uklidňujícím gólu, hosté vyběhli na trávník s jednoznačným cílem co nejdéle držet čistý štít. Se zaparkovaným autobusem odolávali do patnácté minuty. Jejich defenzivní hráz rozbil Martin Březina, jenž po vysunutí od Boška zatáhl míč do šestnáctky a neomylnou pravačkou načal zápasové skóre. Paseka za nepříznivého stavu vylezla z obranných zákopů a začala se osmělovat. V největší míře hrozila ze standardních situací. Ta nejvyvedenější se ujala v pětadvacáté minutě. Brankář Skýva centrovaný balón jen nadzvedl a vzápětí se nechal překonat hlavičkujícím Vojtáškem. Za nerozhodného stavu 1:1 nastala nervózní doba temna. Na úkor dobrého fotbalu to bylo vzájemné okopávání s malým počtem příležitostí na obou stranách. Větší aktivita se přestěhovala na kopačky favorizovaného Rapotína až po přestávce, možnosti Kocourka a Březiny ale druhým gólem neskončily. Rozměry brankového zařízení pro ně byly příliš malé. Hanákům se stal osudný žlutý faul Jiřího Kučery. Zákrok na pronikajícího Březinu nezůstal bez odezvy. K exekuci trestného kopu se postavil Matušík, jehož projektil s vydatným přispěním strážce Martináka orazítkoval tyč. V následné skrumáži se nejlépe zorientoval střídající žolík Kamil Svačinka. Neposedný míč dotlačil za bílou čáru s přispěním všech svatých.

Hostující mužstvo zlobilo až do 87. minuty. Juráše a spol. vysvobodil z nepoklidné nejistoty druhý zásah kanonýra Březiny. Po zpacifikované střele Boška mu k proslavení stačilo velmi málo, prosadil se horní částí těla. "Probili jsme se k utrápené výhře. Bylo to naše poslední domácí utkání v podzimní sezóně, což nás svazovalo víc, než jsme si přáli. Soupeř byl hodně nepříjemný, a zvláště v osobních soubojích nás vůbec nešetřil. Nenechával nás rozehrávat tak, jak jsme zvyklí," vypozoroval rapotínský asistent trenéra Milan Stratil.