Příliš krutý výsledek za předvedenou hru

17.09.2018

Dvě obdržené branky za 17 minut určily ráz utkání. Od dvacáté minuty jsme hráli asi nejlepší fotbal na podzim. Jedna šance střídala druhou, bohužel na gól se strašně nadřeme. 3x břevno, 2x sami na golmana a 2x netrefíme pomalu prázdnou bránu. Co z toho, že uznale pokyvovali i domácí fanoušci za předvedenou hru, když body opět má soupeř.

FK Hlubočky - SK Paseka 4:1 (3:1)

Rozhodčí: Motal - Vedral, Hruboš

Branky: 7., 42. a 91. Režný, 17. Oral - 31. Vojtášek

ŽK: 86. Pudil - 68. Martinák, 69. Michalík, 80. Laurin

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek (46. Kučera J.), Janoušek, Mauler, Laurin (84. Sívek) - Geier, Vojtášek P., Michalík,  Kučera F. - Popelka P. (57. Pospíšil), Vojtášek J.

Absence: Weigel, Popelka J., Hloušek M.

Komentář k zápasu:

Domácím vyšel vstup do soutěže výborně a po šesti kolech se drželi na druhé příčce. A v prvních dvaceti minutách ukazovali na hřišti, že to není náhoda. Hlubočky na nás vlétly a bylo jich plné hřiště. V 7. minutě se kolem obránce otočil domácí Režný a střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Domácí se neuspokojili a valili se na nás. V 17. minutě jsme opět nebyli důrazní v naší šestnáctce a domácí záložník Oral zvyšuje na 2:0. V tu chvíli asi došlo hostům, že pokud tak budou pokračovat tak to nedopadne dobře. Síly na hřišti se rázem otočili. Ve 25. minutě jsme vykombinovali pěknou akci na levé straně, Geier přenesl hru na F. Kučeru, který v tváří v tvář hostujícímu golmanovi selhal a posílá míč těsně vedle. Ve 28. minutě napřáhl z úctihodné vzdálenosti ke střele z přímého kopu Vojtášek P., trefuje bohužel jen břevno a z dorážky nemířil přesně P. Popelka. Ve 31. minutě jsme byli po zásluze odměněni. Zafungovala bratrská spolupráce, Vojtášek J. byl dříve u míče než golman a do prázdné brány snižuje - 2:1. Ve 35. minutě chyběl Geierovi po centru Hlouška krok, aby doklepl míč do prázdné brány. Ve 42. minutě jsme si nechali vstřelit hloupý gol. Režný prostřelil z nulového úhlu Martináka a vrátil domácím dvoubrankové vedení.

Poločas 3:1

Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře a pálili jednu šanci za druhou. V 50. minutě přiklepl F. Kučera míč P. Popelkovi, který v obrovské šanci kopl do země. V 58. minutě zahrává přímý kop P. Vojtášek. Míč se odráží ve zdi od ruky jednoho z domácích a končí po druhé na břevně. Za mě ale jasná penalta, protože ruka byla hodně nad hlavou. Objektivně musíme uznat, že o deset minut později se mohla pískat penalta i na druhé straně, když Mauler shrnul domácího útočníka. Poté vychytal domácí golman F. Kučeru, který střílel z malého vápna. Na druhé straně se pokusil přehodit Martináka domácí Goldscheid, Michal skvěle zasáhnul. V 75. minutě mohl skorovat do prázdné brány Pospíšil, na míč ale těsně nedosáhl. V 81. minutě si naběhl na centr P. Vojtášek výborně Jirka Kučera a parádní hlavičkou orazítkoval břevno (potřetí dnes). To břevno se tam třepe ještě teď jaká to byla rána. Bohužel nám nebylo přáno a když jsme vrhli vše do útoku tak v poslední minutě zvýšili domácí pro nás až na příliš krutý výsledek 4:1.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Do Hluboček jsme přijeli po našem druhém domácím vítězství zase oslabeni. Na tento zápas s námi nejel Michal Hloušek, kterému se minulý zápas gólově tak dařilo a mimo byl i stoper Pepa Sívek. Toho nepustili na víc než pět minut na závěr bolavá záda. Takže jsme museli opět hodně zamíchat sestavou. Začali jsme ale velmi bojácně a domácí na nás vlétli. Hráli velmi jednoduše, dravě a trestali nás. Nacházeli se téměř naslepo, presovali a nic nám nedovolili. Prvních 17 minut a prohrávali jsme o dvě branky. Teprve potom jsme zabrali, jako by jsme si uvědomili, že to takto nepůjde a v 31. minutě jsme snížili zásluhou Jardu Vojtáška , který v tomto zápase nastoupil v útoku. Naše šance se kupily, ale další branku nám to nepřineslo. Naopak, i přes náš velký tlak jsme dostali další branku do šatny (což považuju za zlomový okamžik tohoto duelu). Protože jsme měli od dvacáté minuty první půle více ze hry, nabádal jsem kluky v šatně, aby v této hře pokračovali a věřil jsem, že to zlomíme. Kluci se opravdu snažili a stoprocentních gólových šancí jsme měli tak na tři zápasy. Padlo 3x břevno, Franta Kučera šel sám na gólmana, prázdná brána zívala i před Radimem Pospíšilem a Peťou Popelkou, který kopl do země a obrovskou šanci měl i Jirka Kučera. Bohužel - chybělo trošku více štěstí a chladná hlava. V nastaveném čase jsme dostali čtvrtou branku. Velmi kruté. Sice nás chválili i diváci z Hluboček za náš výkon, ale body nemáme. Prostě musíme makat a v sobotu to zlomit v Leštině.