Povinná výhra na závěr přípravy

25.03.2019

Po velmi vlažném začátku skončil zápas podle předpokladu a postavení obou týmů větším rozdílem. Utkaní splnilo svůj účel, oba týmy si zahráli poprvé na trávě, domácí se střelecky navnadili na mistrovské zápasy, hosté si spíše zaběhali bez balonu. A protože dobrých zpráv není nikdy dost - další ze zraněných hráčů, Petr Vojtášek, který se od října neobjevil na hřšti, zvládl proti Drahanovicím celé utkání.

SK Paseka - TJ Sokol Drahanovice   8:2 (4:1)

branky: Kučera F. 2x, Geier, Popelka P., Vojtášek P., Martinák, Popelka J., vlastní

sestava: Raška (Martinák) - Hloušek, Vojtášek J., Mauler, Vojtášek P. - Kučera J., Kučera F., Popelka, Geier - Martinák - Janoušek

střídali: Pospíšil, Michalík, Gajdoš, Popelka P., Moravec

absence: Laurin, Hloušek M., Vítek

Hodnocení zimní přípravy trenérem Vladem Michalíkem:

Přípravu jsme zahájili už 26. 1. s cílem výrazně zlepšit fyzickou připravenost mužstva. Po velmi běžecky a silově zaměřených trénink. jednotkách jsme vše vygradovali na 4-denním soustředění v Karlově na Kamzíku, kde se denně naběhalo min. 20 km. Ukončili jsme utkáním proti diviznímu Bruntálu, které jsme i přes slušný výkon vlivem únavy prohráli 2:5.
Poté jsme začali tréninky více zaměřovat do dynamiky a práci s míčem na malém prostoru spolu se silovými prvky kvůli zesílení potřebném v soubojích.
Měli následovat zvýšené tréninkové dávky o přípravné utkání o víkendech, které jsme měli domluvené odehrát na UMT Uničov. Po soustředění jsme jich měli odehrát celkem pět. Vlivem vysoké marodky týmu po návratu z Kamzíku jsme ale museli zrušit utkání s Medlovem a se starším dorostem odehrát i s hráči, kteří s námi a hlavně A třídu nehrají. Pak už se situace s absencemi začala lepšit a s Troubelicemi a Slavonínem jsme už nastupovali ve slušném počtu, ale i zde ještě některé opory týmu scházeli. Obě utkání jsme vlivem individuálních chyb prohráli.
Poslední utkání "generálka" s Drahanovicemi se nesla zpočátku v duchu veliké nervozity z naší strany po neúspěších v přípravě a též díky trémě ze slušné divácké kulisy našich fanoušků, kteří nás přišli podpořit. Utkání se sice vyvíjelo dle předpokladu postavení v soutěžích v naší režii, ale zpočátku zápasu určovali skóre v náš prospěch pouze hosté, kteří si dali několik vlastenců. Ve druhé půli jsme i přes časté střídání dominovali a skóre se zastavilo na konečném stavu 8:2 pro naše borce. Musím ale sportovně říct, že Drahanovice nezklamali a bojovali i přes tento nepříznivý výsledek.
Závěrem musím konstatovat, že zimní příprava ukázala ve všech utkáních zlepšenou fyzickou kondici hráčů. Bylo vidět ve všech utkáních, že i ke konci nikdo neumírá a nemá křeče, což byl častý jev minulosti. Pokud se nám ještě uzdraví v blízké době Michal Hloušek , který již začíná po operaci kolene trénovat a vyprší karetní trest Kuby Michalika mohlo by to být slušné.
Doufám, že se nám budou vyhýbat zranění, která nás hodně srážela na podzim, moc si to přeju a taky, že se naši borci dostanou do střelecké pohody jako v neděli a celé Pasece budou dělat radost dobrými výsledky.
Ještě bych chtěl touto cestou poděkovat fanouškům, kteří nás podporovali a podporují, aby nám zachovali přízeň a fandili nám i nadále. Nedělní účast byla krásná.
Zároveň též na všechny apeluji, že pokud nám to někdy nepůjde podle vašich představ, aby jste svou kritiku vůči nám vyjádřili "slušnou" formou bez vulgarit. Tu si totiž naši hráči nezaslouží. Tráví na trénincích hodně hodin týdně, makají a to že udělají někdy chybu je mrzí i bez nadávek a řevu kolem.
Věřím, že pokud se takto naučíme vzájemně respektovat, budeme mít z našeho fotbalu všichni kolem ještě větší radost.
Držme našim borcům palce.
Sportu zdar a Pasece zvlášť!!!!