Po týdnu opět penalty, tentokrát ale vítězně

04.06.2018

V Konici nám penalty nevyšly, domácí diváci mohli dnes tuto dovednostní činnost vidět na domácí půdě poprvé a hned to byly prnalty vítězné.

SK Paseka - TJ Maletín  2:2 (1:1) na penalty 7:6

Rozhodčí: Antoníček - Petrásek, Winkler

Branky: 38. Kučera F., 82. Geier

ŽK: 53. Vojtášek P., 74. Kučera F., 78.Geier

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek (60. Popelka J.), Niessner, Demeter, Laurin - Geier, Kučera F., Vojtášek J., Moravec (45. Kučera J.) - Mako K. (45. Popelka P.), Vojtášek P. (C)

Absence: Mako J., Janoušek,

Po Litovli a Konici jsme nastoupili proti dalšímu týmu ze silné čtveřice vepředu - Maletínu. A byli to hosté, kteří vstoupili do utkání lépe. V sedmé minutě dostal míč do běhu na pravé straně hostující Kožela a střelou z deseti metrů propálil Martináka - 0:1. Domácím se v úvodu vůbec nedařilo. Chyběl pohyb a přesná přihrávka na dva metry by se také těžko hledala. V 15. minutě přišla obdobná příležitost jako u první branky, tentokrát byl Martinák pozorný. Ve dvacáté minutě nás zachraňuje včasným vyběhnutím Martinák před další brankou. Domácí se do dvacáté minuty zmohli jen na střelu Vojtáška J. a Mako K. z dálky. Ve 30. minutě zahrál Geier rohový kop na přední tyč, kde číhal Vojtáška P., ten míč prodloužil na zadní tyč, Franta Kučera před prázdnou bránou hlavičkuje nad. Ve 38. minutě našel Niessner na levé straně Vojtáška P., ten vtrhl do šestnáctky, jeho zblokovanou přihrávku si jako první našel Franta Kučera a vyrovnává stav utkání - 1:1.

Poločas 1:1.

Hostující Maletín předvedl ve 49. minutě ukázkový brejk. Brankář Šikl chytá vysoký míč, dlouhým výhozem vybídl na pravé straně ke sprintu svého spoluhráče, ten zatáhl míč po lajně, křižnou přihrávkou našel na malém vápně Pagáče, který posílá míč pod břevno - 1:2. Obdržená branka nás ale nepoložila a s přibívajícím časem jsme hosty mačkali víc a víc. V 60. minutě šel sám na golmana Geier, střílí ale vedle. O pět minut později je v obdobné pozici Popelka Honza, ten střílí opět těsně vedle. V 82. minutě vystihně Vojtášek P. chybu hostujícího záložníka, zatáhne míč až do šestnáctky, přihrávkou pod sebe najde Geiera, který střelou pod břevno srovnává. Poprvé od zavedení pokutových kopů jsme tak tuto dovednostní činnost mohli ukázat na domácím hřišti. V páté sérii mohl rozhodnout Jirka Kučera, ale zajímavě provedenou penaltu neproměnil. Rozhodl tak až v sedmé serii Peťa Popelka.