Nezasloužili jsme si prohrát...

02.09.2018

V dalším domácím utkání jsme si nezasloužili prohrát. Ikdyž je Maletín velmi silné mužstvo na míči s rychlým přechodem do útoku, který nám dělal problém, po celý zápas jsme byli lepším mužstvem. Hostům tak prakticky stačila jedna přímá střela na bránu v 84. minutě ke třem bodům. První branku jsme si totiž vstřelili sami. Nic nevzdáváme, bojujeme dál !!

SK Paseka - TJ Maletín 1:2 (1:0)

Rozhodčí: Majer - Kašpar, Horák

Branky: 39. Popelka P. - 51. Mauler vlastní, 84. Beran

ŽK: 8. Geier, 76. Michalík - 72. Beran, 76. Chudáček

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Sívek, Mauler, Kučera J. - Geier (C), Michalík, Vojtášek J., Kučera F. - Janoušek, Popelka P. (86. Popelka J.)

Absence: Weigel, Vojtášek P., Laurin, Hloušek M.

Komentář k zápasu:

Dnes nám nepřálo ani to pomyslné štěstí. Hosté snad vystřelili mezi tyče jen jednou a dali dvě branky. Maletín angažoval před novou sezonou zahraniční hráče (Ukrajna), a nutni říct, že ta čtveřice hráčů, která se představila na našem hřišti, prokázala obrovskou kvalitu. Byli to ale domácí, kteří měli územní převahu a častěji míč na svých kopačkách. V 10. minutě střílí těsně vedle Franta Kučera. Poté vyslal pumelici z přímého kopu Sívek, brankář hostů vyráží míč na rohový kop. Ve 25. minutě dostal míč za obranu Geier, jeho střela z první ale míří vysoko nad. O pět minut později najde Martinák dlouhým výkopem na levé straně Frantu Kučeru, který projde s míčem až do vápna, jeho střela jde ale nad. Ve 39. minutě si Petr Popelka stáhne prsama přihrávku Michalíka a jeho střela rozvlní síť za golmanem hostů - 1:0. Hosté byli velmi silní v kombinaci a jeden na jednoho, vážnější šanci si ale v prvním poločase nevypracovali.

Poločas 1:0.

Druhý poločas začal až drtivým tlakem domácích. Do vápna létal jeden centr za druhým. Hosté se bohužel ubránili a v 51. minutě udeřili. Rychle vhozený aut, kombinace na jeden dotek až na levou stranu, prudká přihrávka před bránu, kterou si Mauler ve skluzu ve snaze odkopnout míč sráží do brány - 1:1. Domácí mohli rychle odpovědět. Centrovaný míč vyráží golman na malé vápno pod nohy Michalíkovi, který z pěti metrů střílí nad. V 65. minutě uteče po levé straně hostující záložník, dostane se až před Martináka, ale jeho střela na zadní končí až v autu. Domácí se snažili vsítit vítěznou branku, ale už to byl spíše platonický tlak bez větších šancí. V 78. minutě se dostal skákavý míč na roh malého vápna ke Geierovi, který by svou střelou trefil na Barceloně asi 85 řadu :) Trest, ikdyž podle vývoje až příliš krutý, přišel v 84. minutě. Vojtášek J. zbytečně fauloval dvacet metrů od brány a hostující Beran šancí nepohrdl. Trefil šibenici a hosté šli do vedení - 1:2. Naše snaha v koncovce zápasu už nic nepřinesla a přišli jsme tak o další body.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Do utkání s Maletínem jsme nastupovali opět s absencemi. Tomu však neodpovídal průběh. Naše nové mužstvo se výborně pohybovalo a hra se přelévala ze strany na stranu. Nakonec naše snaha vyústila ve vedoucí branku P. Popelky. V dalším průběhu utkání se množili naše šance, ale bez gólového efektu. Tady vidím příčinu našeho neúspěchu. Po jedné nebezpečné útočné akci jsme si ve skluzu nešťastně dali vlastní gól. Pak byli pasáže, kdy si Michal Martinák nesáhl dlouhé minuty na míč. Pět minut před koncem přišel neopatrný faul z nebezpečné vzdálenosti a ... standartku hosté kopli z přímého kopu bravurně. K naší škodě tento moment přišel na možný zvrat už velmi pozdě. Kluky ale musím za toto utkání pochválit, protože musím říct, že opravdu hráli dobře. Místy to na našem hřišti sice vypadalo, že hrajeme proti Šachťar Doněck, protože místo češtiny bylo slyšet pouze ukrajinské hráče Maletína. Naši borci se ale vybičovali a já věřím, že jestli budou tuto úroveň opakovat....body budou na naše konto přibývat.