Neúspěšný start do sezony

06.08.2018

Konice se ukázala jako velmi silný tým a bude mířit na nejvyšší příčky. První poločas byl v jasné režii domácích a náš omlazený tým dostal pořádně za uši. Druhý poločas ale ukázal, že je na čem stavět a po zlepšeném výkonu jsme byli lepším týmem. Výhry určitě přijdou a nejlépe hned v neděli na domácím hřišti proti Haňovicím.

Sokol Konice - SK Paseka  5:2 (4:0)

Rozhodčí: Kouřílek - Brázdil, Majer

Branky: 21. Kořenovský, 25. a 57. Kamený, 31.Širůřek, 35. Rus - 66. Popelka P., 77. Vojtášek J.

ŽK: 36. Weigel

ČK: -

Sestava: Martinák - Mauler, Sívek, Vojtášek P., Laurin (64. Popelka J.) - Weigel (46. Hloušek), Kučera F., Vojtášek J., Kučera J. (C) - Geier (46. Popelka P.), Michalík (71. Pospíšil)

Absence: Janoušek

Komentář k utkání: více později

Komentář trenéra Vlada Michalíka:

Do Konice jsme jeli snad poprvé v novém složení pouze s jednou absencí (P.Janouška), takže skoro komplet. I když jsme věděli, co domácí hrají a že praktikují velice útočný a nátlakový fotbal, stejně nás zaskočili ještě větší agresivitou v poli než jsme asi čekali. Bylo celkem jasné, že jejich náběhy útočníků ze stran nemůžou praktikovat v tomto horku celý zápas. Bylo vidět , že chtějí zápas rozhodnout už v první půli. To se jim povedlo. Naši hráči byli snad ve všem pomalejší. Velmi špatně jsme bránili standartní situace, ze kterých nás domácí potrestali, protože se dostali i k několika dorážkám - což se nesmí stávat, protože to bychom mohli mít v bráně i Petra Čecha a nepomohlo by to. Po první půli bylo jasné, že je potřeba změnit zejména složení obrany. Přesunul jsem oba mladíky v obraně do stoperské dvojice k sobě a P. Vojtáška do útoku a tyto změny se ukázali jako dobrý tah. Další střídání, která následovali byli také oživením. Nejvíce jsem vyčítal mužstvu hru v osobních soubojích. Kluci se hecli a najednou jich bylo plné hřiště a začali jsme domácí přehrávat. Musíme zásadně zlepšit bránění celého týmu, být agresivnější a důraznější v osobních soubojích a na tom budeme dále co nejintenzivněji pracovat. Znovu musím ale na obranu našeho nového týmu zopakovat, že tým je velmi obměněn, je mladý a sehrání se a zapracování hráčů do kádru bude chvíli trvat. Je potřeba vědět, že přechod z dorosteneckého fotbalu do mužského je snad nejtěžší proto musíme být trpěliví. Jako obrovské plus a vlastnost týmu je to, že se nevzdává a že druhou půli byl v Konici lepším týmem. Sice pozdě, ale pokud si to uvědomují i hráči sami, dobré výsledky přijdou brzy ...třeba už teď doma proti Haňovicím.