Nedaří se nám zlomit serii proher

22.04.2019

Tak jako ve všech jarních zápasech dostaneme první branku a půl zápasu to vstřebáváme, první poločas v Troubelicích toho byl jasným důkazem, kdy domácí byli jasně lepší. Druhý poločas mačkáme soupeře až drtivým tlakem v poslední dvacetiminutovce, k bodům to ale opět nevede. Pouze promarněné šance a tyčka v 89. minutě.Nyní nás čekají dva domácí zápasy  je třeba bodovat naplno!

Sokol Troubelice - SK Paseka  2:1 (1:0)

Rozhodčí: Rosskohl - Motal, Aberle

Branky: 7. Kráčmar (p), 57. Horák - 73. Vojtášek P. (p)

ŽK: 69. Ošťádal - 39. Vojtášek P., 55. Vojtášek J., 58. Martinák, 69. Mchalík

ČK: -

Sestava: Michalík - Hloušek, Mauler, Vojtášek P., Popelka J. - Michalík, Vojtášek J., Kučera F. (62. Laurin, 80. Popelka P.), Vítek (32. Kučera J.), Geier - Janoušek

Absence: Hloušek M.

Komentář k zápasu:

Před týdnem v Maletíně nám sněžilo, dnes krásné jarní počasí, které přilákalo na zápas velmi slušnou diváckou kulisu. Obě mužstva dělily před zápasem pouze tři body, jednalo se tak o celkem důležitý zápas. Bohužel náš výkon v prvním poločase nebyl hoden důležitosti zápasu. V první velké šanci se ocitne Janoušek, dostane míč za obranu a střelou z voleje střílí nad. V sedmé minutě jde Mauler do souboje s domácím útočníkem, který ve vápně padá, když už má Martinák míč v rukách a píská se penalta. Pentle, která se asi nemusela pískat. Slovy klasika "kontakt tam byl" takže budiž. Domácí kapitán penaltu proměňuje - 1:0. Domácí jsou rázem na koni. V 10. minutě vytahuje bravůrní zákrok Martinák proti přímému kopu domácích. V 15. minutě byl sražen ve vápně Michalík minimálně stejně jako při penaltě domácích, tentokrát se ale nepíská. Ve 20. minutě po další standartní situaci hlavičkuje z brankové čáry míč Vojtášek Petr. Domácí jsou v této fázi jasně lepší a naše obrana má plné ruce a nohy práce. Ve 35. minutě zahrávají domácí další standartku po které končí míč až na tyči. Těsně před poločasem se do vápna dostane Franta Kučera, střílí ale vysoko nad.

Poločas 1:0.

Druhý poločas začneme opět velmi dobře. Začneme si vytvářet tlak a v tom dostaneme ránu. Standartka domácích, vysoký míč do vápna, který se dostane přímo do směru slunce, Michal Martinák na vteřinu nic nevídí a míč končí v brance - 2:0. V 73. minutě se píská penalta i na druhé straně po faulu na Janouška. Penaltu proměňuje Petr Vojtášek - 2:1 a pro domácí začíná peklo. Dvacet minut bušíme do domácí obrany, která se vzmůže jen na odkopy. V 75. minutě střílí Hloušek jen těsně vedle šibenice. Stejně tak střela Honzy Popelky míjí svůj cíl jen o pár centimetrů. V 85. minutě výborně zahraná standartka na malé vápno, osamocený Michalík hlavičkuje koníčkem o zem a míč končí nad bránou. Tlak graduje, v 89. minutě míč propadne na malé vápno ke Geierovi, který možná špatně místo technické střely volí sílu, že málem přepůlí tyč domácí branky. Zápas končí a my jsme opět bez bodu. Nyní nás čekají dva domácí zápasy v řadě kdy zkrátka musíme bodovat naplno a tů šňůu proher zkrátka zlomit, když ne fotbalovostí tak bojovností.

Hodnocení zápasu trenéra Vlada Michalíka:

Kromě krásného počasí a velikonočního volna jsem neviděl nic pozitivního. Prospaný první poločas a velmi špatný pohyb z naší strany. Jsem přesvědčený, že je na nás pouze psychická deka, kterou nemůžeme setřást. Bojíme se cokoliv z toho, co děláme na tréninku a ve fotbálcích např. ve čtvrtek udělat v mistráku. Tam sebevědomím jen hýříme, ale bohužel jen tam. Když se mi něco v zápase líbí jak funguje a přizpůsobím tomu sestavu na další týden, rozpadne se to jako domek z karet a to jen tím, že ti daní hráči dostanou důvěru v základu. Navíc, dle mého a ne jen mého se neměly kopat obě penalty, které byly odpískány a ta co měla být nebyla. Řeklo by se, že je to jedno, byla přece na každé straně, ale jde o to kdo dá první gól a uklidní se. To jsme my bohužel nebyli. Druhý gól byl pro mě nepochopitelný, ale zřejmě tu "střelu", která letěla dva dny Michal přes hráče před sebou neviděl. To bude ještě předmětem rozboru utkání.

Znovu jako i v Maletíně, s Bělkovicemi - brutální tlak v posledních 20 minutách (tady jde vidět, že mužstvo fyzičku má). Spousta střel bez efektu, totální kolaps z malého vápna - kdy v naprostém závěru máme 100% šanci a trefíme pouze tyč obrovskou ránou místo umístěné střely jen podtrhují psychickou pohodu mužstva. Znovu opakuji, že mužstvo na to má, tomu já věřím jako ničemu jinému. Bohužel tomu ale věřím sám. Musí tomu věřit všichni hráči se mnou a jít do toho jak se má. Jste fotbalisti, kteří na to mají jeden vedle druhého. Porazit se dá naprosto každý, tak bojujme.!!!