Na jaře stále bez bodu

15.04.2019

I přesto, že jsme podali diametrálně odlišný výkon než před týdnem v Náměšti, na body to opět nestačilo. Můžeme se soupeřem držet krok herně nebo být i lepším týmem, zápasy se ale rozhodují ve velkém vápně a tam nám chybí důraz jak v útoku tak v obraně.

TJ Maletín - SK Paseka  3:1 (1:1)

Rozhodčí: Perutka - Rosskohl, Winkler

Branky: 29. Michalčák (p), 56. Fizer V., 65. Fizer Y. - 38. Kučera J.

ŽK: 67. Holovnych - 28. Martinák, 56. Vojtášek P.

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek K., Mauler, Vojtášek (C), Laurin (75. Pospíšil) - Geier, Kučera F., Michalík, Vojtášek J., Kučera J. - Popelka P. (65. Raška)

Absence: Vítek, Popelka J., Janoušek, Hloušek M.

Komentář k zápasu:

Po týden starém téměř odstašujícím výkonu v Náměšti jsme si sami dokázali, že fotbal hrát umíme. Na body to ještě nestačilo, ale věříme, že o dalším fotbalovém víkendu už se to zlomí. Opět jsme museli udělat v sestavě několik nucených změn, ale s tím se musíme umět vypořádat. Maletín začal utkání velmi dobře a hned v první minutě se musel činit Martinák, když v tutovce vychytal domácího záložníka. Naše odpověd přišla o několik minut později. Geier se ocitl ve velmi dobré pozici a asi z osmi metrů nastřeluje tyč. Ve 20. minutě vyšvihl výborný zákrok Martinák proti hlavičce Michalčáka. Ve 29. minutě utekl po lajně domácí záložník, udělal kličku Martinákovi, který ho stáhl k zemi a kopala se penalta. Nařízenou penaltu proměňuje Michalčák - 1:0. Ve 35. minutě si na zadní tyči našel centrovaný míč Vojtášek J., mezi tři tyče svůj pokus ale nevtěsnal. Ve 38. minutě vystihl Jirka Kučera špatně rozehranou standartku domácích a v sólo nájezdu mazácky zakončil golmanovi mezi nohy - 1:1. Ve 43. minutě vyrazil domácí golman na rohový kop střelu Franty Kučery.

Poločas 1:1.

V 56. minutě jsme doplatili na nedůraz ve vlastním pokutovém území. Vojtášek P. ještě stačil vyhlavičkovat míč z brankové čáry, domácí záložník ale vrátil míč na svého spoluhráče, kterého jsme nechali trestuhodně volného na malém vápně a ten vrací míč do brány - 2:1. Chvíli na to má dobrou příležitost Geier, ale z hranice penalty střílí vysoko nad. V 65. minutě neudrží Raška tvrdou střelu, u odraženého míče byl jako první domácí hráč a posílá míč za háčky - 3:1. V 70. minutě končí přímý kop Vojtáška P. těsně nad. Pět minut na to hlavičkuje Franta Kučera, domácí golman tygřím skokem zastavuje míč na brankové čáře. Dvě slibné šance měl Martinák, ani ten nezlomil naši střeleckou smůlu. A když se domácí ubránili i několika našim po sobě jdoucím rohům, zaslouženě vyhráli, protože dokázali své šance řešit lépe než my.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Utkání s Maletínem se v úvodu neslo trochu v opatrnějším duchu. Obě mužstva se dobře přesouvali v bloku a vše podstatné se odehrávalo mezi šestnáctkami obou mužstev. Museli jsme nastoupit opět jak už to u nás bývá v improvizované sestavě. Na jednu stranu se nám po karetním trestu vrátil Kuba Michalik (což bylo znát větší jistotou ve středu pole), ale více mě trápilo, že ještě není fit po operaci Michal Hloušek a navíc nemohl pro zranění nastoupit i Petr Janoušek. To vše velmi komplikovalo hlavně směrem dopředu. K tomu se ještě přidala absence z důvodu pracovního vytížení (Honza Popelka a Tomáš Vítek) ... a moje radost z 15 hráčů na pátečním tréninku byla tatam. I tak jsme si vytvořili slušné šance a zpočátku jsme byli lepší a udávali jsme tempo hry. Ale opět stejná písnička - nedali jsme a naopak soupeř vyrovnal hru a udeřil. Musím ale říct, že tentokrát se scénář z Náměště neopakoval a mužstvo bojovalo dál, nic nevzdalo. Po chybě při zahrávání soupeřova rohu se zmocnil míče Jirka Kučera, utekl přes téměř celé hřiště a tváří tvář domácímu gólmanovi nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Po té se hra střídavě přelévala a při jednom závaru, (kdy jsme nedostali míč z malého vápna) jsme opět inkasovali. Hnali jsme se za vyrovnáním. Prostřídal jsem ve snaze oživit hru směrem dopředu, protože Peťa Popelka hrál na hrotu s cílem nepustit stopery do hry a to bylo pro něj vysilující. Michala Martináka jsem vytáhl z branky na hrot a na jeho místo poslal Pavla Rašku. Než jsme ale z našeho tahu něco vytěžili, soupeř se protáhl po pravé straně, tvrdě vypálil a náš druhý gólman bohužel neudržel míč , který nikdo nekryl a na dorážku už neměl šanci. Pak jsme soupeře zamkli u jeho branky a zahrávali i spoustu rohů, které domácí gólman s velkými obtížemi likvidoval, ale vyrovnat se už nepodařilo. Soupeř v rozhodujících situacích měl větší hlad po gólu a kvalitu v zakončení a to rozhodlo.

Příčinu našeho neúspěchu vidím v kvalitě zakončení. Jednoznačně nám chybí pro zranění hráč typu Michala Hlouška, který si v pokutovém území počíná jako ryba ve vodě a umí chladnokrevně zakončovat....

Takže musíme doufat, že všichni hráči pochopí jak nás čeká důležité utkání v neděli v Troubelicích a tak k tomu přistoupí i na trénincích a budou přítomní v maximálním počtu i na tomto veledůležitém utkání. A možná nám už i na pár minut nastoupí zmiňovaný Michal Hloušek.