Mícháme postupovými kartami, po Litovli jsme obrali o body i Konici

28.05.2018

Už zápas minulý týden ukázal, že naše výkony, potom co se vrací hráči po zranění a vykartovaní hráči, půjdou nahoru. Nutno říct, že v Konici jsme měli velkou dávku štěstí a skvělého Martináka v bráně. Ale bod za remízu jsme vybojovali a v následné penaltové loterii proměnili všichni své pokusy až na jednoho a tím byl Karel Hloušek :)

Sokol Konice - SK Paseka 0:0  na penalty 5:4

Rozhodčí: Drápal - Boháč, Stloukal

Branky: -

ŽK: 40. Hloušek, 85. Vojtášek J.

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Niessner, Demeter, Laurin - Geier, Kučera F., Vojtášek J., Moravec (85. Popelka J.) - Mako K. (45. Popelka P.), Vojtášek P. (C)

Absence: Mako J., Janoušek, Kučera Jirka

Domácí jako aspirant na postup měli výborný vstup do utkání. Hned ve třetí minutě utkání vyplaval na penaltě osamocený domácí hráč, na výborného Martináka si nepřišel a naznačil průběh dalších minut. To bylo spalování domácích šancí. V desáté minutě utekl po levé straně domácí záložník a jeho střela prolétla jen těsně kolem tyče. Na druhé straně hlavičkoval nebezpečně po rohovém kopu Vojtášek Petr. Poté se ještě do slibné šance dostával Franta Kučera, jeho střela ale mezi tyče nemířila. Ve dvacáté minutě se dostal k odraženému míči domácí hráč a střelou z první nastřelil tyč Martinákovi svatyně. Ve 30. minutě vyráží Martinák nebezpečnou střelu z 20ti metrů. O pět minut později se nedohodl Niessner s Martinákem kdo si vezme míč, domácí útočník využil šance dostal se k míči jako první, naštěstí pro nás míří míč opět těsne vedle. Ve 40. minutě po přiťuknutí od Franty Kučery vyslal krásnou ránu Karel Mako, golman konečky prstů vyráží na rohový kop.

Poločas 0:0

Ve druhém poločase už jsme domácí do tolika šancí nepouštěli, ale ani my jsme si moc šancí nevytvořili. Domácí se uchýlili více k nákopům do naši šestnáctky, ale naše obrana fungovala tak jako před týdnem, to znamená na výbornou. Hráči skákali do střel s odhodláním odvést si domů nějaké body. V 60. minutě se po centru od Moravce dostal do dobré šance P. Popelka, golman byl ale u míče o něco dříve. Hosté si postupem času vytvářeli řadu standartních situací, gólové šance ale nepřicházeli. V 75. minutě našel P. Vojtášek ve vápně nabíhajícího J. Vojtáška, který ale ve velmi slušné pozici střílí vedle. V 85. minutě nastřeluje domácí hráč břevno. Poslední minuty už byla z domácí strany spíše fotbalová křeč a tak jsme dotáhli utkání až do penalt. V těch byli domácí šťastnější, když jedinou z desti penalt neproměnil hned první střelec Karel Hloušek :) I tak jsme odjížděli s bodem spokojeni. Celé utkání řídil výborně a s přehledem hlavní rozhodčí Petr Drápal.