Lépe jsme si poradili s větrnou loterií a po zásluze vyhráli

08.04.2018

Zápas, který se hrál za velmi silného větru opanovali domácí, kteří jak proti větru tak s větrem v zádech nedovolili hostům prakticky nic.

SK Paseka - SK Haňovice 3:1 (1:0)

Rozhodčí: Hampl - Lepka, Foral

Branky: 44. Mako K., 49. Vojtášek J., 66. Kučera J.

ŽK: 81. Niessner, 86. Geier

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek (76. Moravec), Niessner, Demeter (67. Janoušek), Laurin - Geier, Mako J., Vojtášek J., Geier. - Vojtášek P., Mako K. (71. Popelka P.)

Absence: Kučera F.

Po matném výkonu z prvního jarního kola v Bohuňovicích jsme si na domácím hřišti chtěli napravit reputaci proti Haňovicím. Nečekalo nás ovšem nic jednoduchého. Hosté si v minulém kole doma pohráli s druhým Maletínem a na cestu domů mu naložili debakl 6:1! Oba týmy se museli vyrovnat s velmi silným větrem.

Hosté vyhráli los a první poločas hráli s větrem v zádech. Vytvořili si však jedinou pořádnou šanci. Dlouhý aut přeletěl i Martináka a na brankové čáře vyhlavičkoval míč Niessner. Poté už počítali šance jen dobře hrající domácí. V 10. minutě postupoval na bránu Karel Mako, trefil pouze boční síť. V další šanci se ocitl Jirka Kučera, ale s jeho slabým zakončením si golman poradil. Ve 25. minutě nastřelil z úhlu Honza Mako tyč. V zápětí Poslal Petr Vojtášek do sólového úniku Geiera, tomu se ale míč zamotal v rozhodující chvíli pod nohy a nakonec ani nevystřelil. Ve 45. minutě poslal dlouhý nákop na soupeřovu půlku Niessner, golman neodhadl, že se míč zastaví ve vzduchu, ten spadl k nohám Karla Maka, který se v tváří tvář golmanovi nemýlil - 1:0. Hned po rozehrávce rozhodčí ukončil první poločas.

Poločas 1:0.

Druhý poločas jsme začli výborně. Jarda Vojtášek přebral míč na půlce, obránci se mu rozestoupili tak to vzal nejkratší cestou přímo na bránu. Svůj únik proměnil střelou k tyči - 2:0. Po akci Karel Mako - Petr Vojtášek - Honza Mako běžel posledně jmenovaný sám na branku, místo střely ale volil přihrávku pod sebe, kterou obránci zneškodnili. V další dobré příležitosti se ocitl Geier, střílí ale mimo. Opět se potvrdilo nedáš, dostaneš. Hosté z první střely na bránu ve druhém poločase snížili na 2:1. Naděje na body vydržela hostům jen pár minut. Jarda Vojtášek našel naběhnutého Jirku Kučeru, který svou šanci s přehledem proměnil - 3:1. V 70. minutě vystihl špatnou malou domů Janoušek, na golmana ale nevyzrál. V 80. minutě se ocitl osamocen na malém vápně Geier, místo přihrávky na volné hráče volil střelu, která byla hodně nepřesná. Poté se v dobré šanci ocitl Petr Popelka, zblízka nastřelil jen golmana a Jirka Kučera už míč do brány nedotlačil. Domácí si tak po konečném hvizdu připsali zaslouženou výhru