První jarní předehrávka nám nevyšla podle našich představ a na Konici jsme nestačili. V zimní pauze se nám hlavně musí uzdravitta armáda zraněných, dobře potrétovata vrátit se ještě silnější.

Branky: 76. Michalík - 45. Širůček (p), 60. Kamený, 72. Liška

ŽK: 26. Mauler, 44. Vojtášek J., 82. Geier - 41. Širůček

ČK: 88. Michalík

Sestava: Martinák - Laurin, Mauler, Vojtášek J., Kučera J. - Geier, Kučera F., Sívek, Michalík, Pospíšil R. (48. Popelka J.) - Janoušek (C) (83. Pospíšil M.)

Absence: Hloušek M., Vojtášek P., Popelka P., Weigel, Hloušek K.

Komentář k utkání:

Poslední zápas tohoto roku a zároveň první jarní předehrávka se hrála za krásného počasí a na výborně připraveném pažitu. Domácí chtěli po dvou výhrách v řadě opět bodovat i přesto, že počet zraněných se nám nesnižuje. První poločas se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí několikrát zahrazili po levé straně. Centry Radima Pospíšila ale nacházeli povětšinu hráče hostí. V dobré příležitosti se ocitl ve 30. minutě Geier, hlavičkoval ale mimo. Hosté měli několik přečíslení, ale domácí obrana dokázala vždy včas, někdy na poslední chvíli všechny střely zblokovat. Minutu před poločasem jsme udělali chybu v rozehrávce, Vojtášek J. zatáhl za záchranou brzdu v pokutovém území a kopala se penalta. Hostující hráč se nemýlil a Konice tak šla do šaten s jednobrankovým náskokem.

Poločas 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a hrálo se především podle jejich not. V 60. minutě jmse prohráli několik osobních soubojů v šestnátce, hostující útočník se obtočil kolem Jirku Kučeru a střelou k tyči překonal Martináka - 0:2. V 72. minutě vystřelil hostující tak nešťastně pro nás, že trefil přímo hlavu svého spoluhráče a ten dokázal zamířit přímo do šibenice - 0:3. V 76.  minutě snižuje z přímého kopu Michalík. Jedna vstřelená branka a hra se zcela otočila a domácí začli pěkně přitápět pod kotel. Další přímý kop Michalíka skvěle vyrazil hostující golman. Ve 100% šanci střílí Geier z malého vápna těsně  vedle. Střelu F. Kučery z deseti metrů blokuje až skluzem hostující obránce. Hlavičku Janouška hostující golman také kryje. V 88. minutě se nechal vyloučit Michalík a bez ohledu na výsledek patří tato karta k naprosto zbytečným.

Podzimní sezona nám naštěští skončila. Naši hráči potřebují hlavně doléčit všechna zranění. Marodka se nám s každým zápasem rozrůstala. V zimní pauze poctivě potrénujeme a vrátíme se silnější.

Hodnocení trenéra Vlada Michalíka:

Předehrávka na krásném pažitu a proti minulému týdnu v nádherném slunečném počasí. To byly asi všechny pozitiva pro tuto předehrávku. Z nějakých pro mě nepochopitelných důvodu jsme se snažili hrát naprosto jiný fotbal, než ve dvou předešlých kolech, kde jsme byli úspěšní. První půle velmi opatrná, bez nápadu směrem dopředu. Často byly míče nakopávány úplně zbytečně nahoru i když nebylo proč zoufat. Mockrát odevzdaný míč bez zvednutí hlavy soupeři a opět pouze defenzíva. Škoda. Já jsem to z mého pohledu vnímal jako nepřiměřený respekt k soupeři. Pak přišlo podklouznutí stopera Jardy Vojtáška, faul ve snaze to vše uhasit a penalta byla na světě. Dostali jsme gól do šatny, ale pro mě do té doby remízové utkání. Do druhé půle jsem prostřídal, protože na levé straně, kde hrál v záloze Radim Pospíšil byl silově lépe vybavený hráč a chtěl jsem trochu více presovat na půli soupeře. Pak ale přišla chvíle (60minuta utkání), kdy si útočník velmi levně neatakován naší obranou zpracoval míč a kolem Jirky Kučery dostal míč do naší sítě podruhé. Přitlačili jsme potom soupeře a začali se i kupit naše šance, ale bohužel jejich gólman byl tento den skvělý a blýskl se několika bravurními zákroky a Konici podržel. Naopak po jedné rychlé akci hostů (72minuta) jsme dostali třetí gól. Začali jsme opět tlačit hosty a množily se naše standartní situace a velké šance, kde ovšem vyhrával gólman hostí. Vyjímkou byla střela z přímého kopu Jakuba Michalika , která změnila směr o postavenou zeď a zapadla k tyči 1:3 . Pak přišlo opět pár velmi slibných momentů z naší strany, kde jsme již šli do rizika a otevírali se okénka v naší defenzívě. Po jedné z těchto akcí se po zakončení dostal míč k hostům, kteří vyrazili do brejku a přišel okamžik, který mě mrzí ještě mnohem více než prohra a to sice naprosto zbytečný faul v 88. minutě. Tento okamžik by již jistě nezměnil výsledek. Tato kosa Jakuba Michalika, který se vrátil do sestavy po karetním trestu z České Vsi nás poslala opět do deseti a můžeme si být jistí, že vzhledem k faktu, že byla udělena přímo (bez varovné žluté karty) bude znamenat určitě větší trest. Je to projev velké nedisciplíny a budu na to muset reagovat směrem k celému mužstvu, protože se mi počet takto udělených karet nelíbí. Na zimní přípravu určitě budou větší nároky směrem k získání potřebné fyzické kondice a sehrání se. Určitě přijdou i změny či doplnění kádru o některé vytipované hráče. Musíme dát též prostor všem zraněným aby doléčili svá zranění a zapojili se zpět do tréninku. O všem podstatném Vás budeme v průběhu zimní přípravy informovat.