Demolice Leštiny

06.05.2019

Úkol zněl jasně: ze dvou domácích zápasů (Hlubočky, Leština) získat šest bodů - splněno. Po dvou minutách svítilo na ukazateli skore 2:0. Hned od začátku tak bylo jasné, že půjde už jen o to, na jakém čísle se domácí kanonáda zastaví.

SK Paseka - Sokol Leština  9:0 (5:0)

Rozhodčí: Polanský - Pospíšil, Kundrát

Branky: 41., 54., 61. a 81. Geier, 1., 3. a 36. Kučera J., 30. Hloušek M., 67. Pospíšil

ŽK: -

ČK: -

Sestava: Raška - Hloušek K. (72. Moravec), Mauler, Vojtášek P. (C), Popelka J. (55. Vítek) - Geier, Kučera F., Michalík, Kučera J. (46. Pospíšil) - Hloušek M. (66. Popelka P.) Vojtášek J. (53. Martinák)

Absence: Janoušek, Laurin

Komentář k zápasu:

Povinné tři body, nic jiného nepřipadalo v úvahu. Soupeřem nám byla trápící se Leština. Chtěli jsme navázat na velmi dobrý výkon z minulého týdne proti Hlubočkám a to se podařilo. V bráně dostal poprvé příležitost Raška, stejně tak poprvé na hřišti se objevil Michal Hloušek a za zraněného Janouška se zpět do stoperské dvojice vrátil Petr Vojtášek. Diváci se ještě nestihli usadit a dvougólové vedení už bylo na světě. Třicátá vteřina, Jarda Vojtášek našel nalevo Jirku Kučeru, který dokázal prostřelit golmana hostí poprvé - 1:0. Druhá minuta, téměř totožná situace se stejným obsazením a opět se mění skóre - 2:0. Hrálo se prakticky stále na jednu bránu. V 15. minutě najde Michalík ve vápně M. Hlouška, který z malého vápna hlavičkuje mimo. Ve 30. minutě se prosazuje Michal Hloušek střelou k tyči - 3:0. Ve 36. minutě dovršuje Jirka Kučera hattrick střelou mezi nohama golmana - 4:0. Čtyři minuty před poločasem se dostal do sólo úniku Geier a s přehledem uakončuje na zadní tyč - 5:0.

Poločas 5:0

Ve druhém poločase se dostali do hry i méně vytížení hráči, na hře to ale nebylo znát. Brankové konto hostů narůstalo. V 54. minutě se podruhé prosazuje Geier - 6:0. A v 61. minutě tu máme druhý hattrick zápasu, tentokrát přispěje do kasy Geier - 7:0. V 67. minutě se hlavně díky bojovnosti prosazuje střelecky Pospíšil - 8:0. V 70. minutě vychytal hostující golman hned dvakrát Peťu Popelku. V 81. minutě přidal svůj čtvtrý zářez Geier - 9:0. Diváci skandující deset, deset.... se sice nedočkali, ale i tak určitě odcházeli spokojeni. Věř me, že naši hráči potvrdí narůstající formu i v dalším kole v Bohdíkově.

Hodnocení trenára Vlada Michalíka:

Toto utkání v tréninkovém tempu je těžké hodnotit. Vše bylo již popsáno výše. Plusy - zahráli si všichni a střelecky se nám obrodil zejména Martin Geier, který se blýsknul 4 góly.  Ale pěkné byly i ostatní branky - hattrick Jirky Kučery ve 40.letech (obdivuhodné) a branka Radima Pospíšila - krásně vybojovaná. To vše spolu s gólem Michala Hlouška po zranění - nádhera. Též bych chtěl pochválit mužstvo, že chtěli hrát až do konce i za rozhodnutého stavu. Hosté nás moc neprověřili, ale klobouk dolů před nimi, že po těch odchodech jejich hráčů v zimní přestávce to nezabalili a jezdí si vypít kalich hořkosti až do dna. Pro nás cenné body z domácího prostředí - hezký zážitek pro naše fandy. Připravíme se na sobotu do Bohdíkova a tam se budeme snažit potvrdit tyto dobré výsledky.