70. minut jsme věřili v zisk bodů...

08.10.2018

I přes absenci čtyř důležitých hráčů se kluci semkli a zejména v prvním poločase měli daleko větší počet šancí. Zatímco my se na každou branku nadřeme, soupeři protí nám skorují s lechkostí a do čeho kopnou to skončí v brance. V poslední čtvrthodině jsme selhali a nakonec odjeli s debaklem.

FK Bohuňovice - SK Paseka  6:1 (1:0)

Rozhodčí: Kreif - Chládek, Konečný

Branky: 26. (p) a 55. Fryčák A., 48. Král, 77. vlastní, 81. Machala, 88. Poláček - 54.Michalík

ŽK: 66. Fryčák M. - 70. Michalík, 77. Geier

ČK: -

Sestava: Martinák (C) - Kučera J., Janoušek, Mauler, Laurin - Pospíšil (87. Weigel), Hloušek (69. Popelka J.), Kučera F., Vojtášek J., Geier -  Michalík

Absence: Hloušek M., Sívek, Vojtášek P., Popelka P.

Komentář k utkání:

Převzato z regionsport.cz

Bohuňovice jsou momentálním lídrem I. A třídy "A" a v domácím utkání 10. kola proti Pasece, která se aktuálně nachází ve spodní polovině tabulky, měly svou pozici upevnit. Hosté však byli - ač skóre by vypovídalo o opaku - docela tvrdým oříškem a zlomit se nechali až v poslední čtvrthodině.

Domácí potvrdili roli favorita hned na začátku, kdy si Šmirják krásně seběhl na přihrávku vzduchem, ale výsledkem jeho střely z voleje byla jen krev tekoucí z nosu nastřeleného Janouška. V 11. minutě byli blízko gólu i hosté, balón však těsně minul tyč.

V končící první půlhodině zabojoval Šmirják, v souboji s Laurinem získal míč a probíjel se do střelecké pozice v šestnáctce. Tam jej podkopl Janoušek, následnou penaltu proměnil Aleš Fryčák a Bohuňovice šly do vedení.

V dalších okamžicích to byli překvapivě hosté, kdo si dokázal vytvořit větší šance ke skórování. Nejprve v minutě dvaatřicáté ztratili domácí uprostřed hřiště zbytečně míč, ten se dostal k paseckému Pospíšilovi a jeho střelu zblokoval Kopecký se štěstím na roh. Za dalších šest minut promarnil tutovku Jiří Kučera, protože jeho dorážka z bezprostřední blízkosti přeletěla Telíškovu bránu. Krátce před pauzou se k individuálnímu průniku dostal domácí Aleš Fryčák, ale byl tísněn dvěma obránci a ani jeho střela pak mezi tyče nemířila.

I druhý poločas začaly Bohuňovice zostra, tentokrát i s gólovým zakončením. Bojovník Šmirják vydoloval na hranici pokutového území balón, poslal jej na Matěje Krále a jeho střela výstavních parametrů znamenala dvoubrankové vedení domácích.

Hosté ale nesklonili hlavy - v 54. minutě rychlý Pospíšil přehrál bohuňovického Horáka a jeho přihrávku do šestnáctky dorážel za Telíškova záda Michalík. Bohuňovice však odpověděly rázně, protože hned za minutu se před soupeřovou bránou nejlépe zorientoval Aleš Fryčák a ač byl blokován dvojicí obránců, dokázal propasírovat míč do sítě.

Když po hodině hry nedokázal chytrou přihrávku Aleše Fryčáka gólově zúročit Kouřil, Paseka stále cítila šanci na případný bodový zisk. Jenže v poslední čtvrthodině její obrana totálně zkolabovala, hlavně při standardních situacích Bohuňovic. Nejprve v 77. minutě zahrával domácí kapitán standardku na Ditricha a míč po jeho hlavičce nešťastně usměrnil za záda vlastního brankáře pasecký Vojtášek. Za další tři minuty se Aleš Fryčák se opět postavil k rozehrání, míč posadil na hlavu Machaly a domácí vedli 5:1.

V 81. minutě předvedl pěkný průnik Vojtášek, při svém zakončení však poslal míč notně mimo bránu.

Šťastnou ruku při střídání měl velezkušený domácí trenér Radek Drulák, jedna z bývalých velkých hvězd Sigmy Olomouc, nejlepší střelec 2. německé Bundesligy v sezóně 1991/92 a devatenáctinásobný reprezentant. Na hřiště poslal mladičkého Poláčka, a ten se mu odvděčil brankou po minutě pobytu na hřišti. Nutno však podotknout, že obrovskou zásluhu na ní měl hlavně Šmirják, který skvěle zatáhnul míč po levé straně a Poláčkovi naservíroval na malé vápno lahůdkovou nahrávku, která se prostě nedala nepřetavit v gól.

Domácí celek tak potvrdil jednoznačným výsledkem svou aktuální čelní pozici, ale i Paseka s výjimkou poslední čtvrthodiny zanechala docela dobrý dojem.

odkaz na článek: https://regionsport.cz/foto-bohunovicke-standardky-udelaly-v-obrane-soupere-peknou-paseku/

Hodnocenítrenéra Vlada Michalíka:

V hodnocení tohoto zápasu budu velmi stručný. Přijeli jsme k prvnímu celku a věděli, že to bude těžké. Skvělý začátek, náš tlak - ovšem bez gólového efektu. Naopak branka v naší síti. Poločas i s touto "kaňkou" skvělý. Myslím si, že jsme klidně mohli vést o půli 3-1!!! Bohužel. Nezachycený začátek druhé půle, nedůraz v osobním souboji, vlastenec, penalta a nedostatečné bránění standartních situací je za tímto velmi krutým výsledkem. Znovu se opakuji - místy skvělá naše hra se střídala s hrůzou a neskutečnými chybami. Místy jsme si nebyli schopni 3x přihrát a pak nádherná akce. Ovšem neproměněná. Hezky a myslím výstižně popsali náš výkon v regionsportu. Kde nás kromě katastrofální 15-ti minutovky chválili. Musíme zlepšit bránění celého týmu. Vzájemné zajišťování se a hru pod tlakem. Když toto zlepšíme a budeme efektivnější v proměňování šancí, budeme úspěšní. Jsem pčesvšdčen, že to dokážeme a mužstvo se semkne a vyhraje. Věřím, že už doma proti Chválkovicím. Není ale proč panikařit. Naše mladé mužstvo bude potřebovat čas a to jsme věděli. Ta situace se obrátí v náš prospěch. Ve hře je ještě spousta bodů a my musíme některé urvat pro sebe a Paseku.