Ze Slavonína vezeme zaslouženou výhru

22.10.2017

Zápas se Slavonínem jsme měli celou dobu pod kontrolou a dvěma branky v podání Geiera a Mako v prvním poločase rozhodly o třech bodech pro náš tým.

Rozhodčí: Drápal - Konečný, Šafařík

Branky: 15. Geier, 36. Mako

ŽK: 70. Hampl - 75. Geier

ČK: -

Sestava: Martinák - Hloušek, Niessner, Demeter, Laurin - Kučera J. (75. Šenk), Kučera F., Vojtášek J., Geier - Janoušek (57. Popelka P.), Mako (81. Popelka J.)

Absence: Vojtášek P.

Před zápasem byl mezi dnešními soupeři v tabulce rozdíl tří bodů. Případná výhra byla pro nás důležitá, aby jsme se udrželi na špici a nedotáhl se na nás střed tabulky.

V 8. minutě se protáhl po levé straně Jirka Kučera, naservíroval míč na malé vápno na nabíhajícího Geiera, který posílá míč těsně vedle. V 15. minutě se nám naopak povedla akce po pravé straně. Franta Kučera našel ve vápně Geiera, který se tentokrát nemýlí a posílá nás do vedení - 0:1. Ve 25. minutě volí Jarda Vojtášek místo střely přihrávku na Jirku Kučeru, jeho první pokus zblokuje obránce, dorážku výborně zlikviduje skokem k pravé tyči domácí brankář. O minutu později provětrá golmana domácích střelou Janoušek. Poté ho napodobí i Mako se stejným výsledkem. Ve 36. minutě se mění skóre podruhé. Geier se protáhne mezi dvěma obránci, ve vápně najde Janouška, ten se neukvapí zbrklou střelou a přihrávkou na zadní tyč najde Maka, který posílá míč do prázdné brány - 0:2. Domácí se za celý první poločas nedostali ani do náznaku nějaké brankové příležitosti. Za zmínku stojí tři po sobě jdoucí rohy se kterými si naše obrana poradila.

Poločas 0:2.

V 50. mimutě mohl definitivně rozhodnout Janoušek, který dostal přihrávku mezi obránce, jeho střela končí v rukavicích golmana. V 55. minutě zahrávají domácí standartku třicet metrů od brány. Střílený centr na bránu proletí nikým netečován celou šestnáctkou a až bravůrní zákrok Martináka zabraňuje jisté brance. V 65. minutě si naběhne Geier na dlouhou přihrávku za obranu, zbaví se obránce a střílí těsně vedle. V 70. minutě vyráží Martinák střelu domácího Šroma. V 75. minutě posílá Niessner míč z přímého kopu těsně vedle šibenice. Poslední minuty už se nesli v duchu hlavně neinkasovat a poprvé v sezoně tak udržet čisté konto. Což se nám konečně povedlo :)