Výborný zápas, ale bez bodu ...

17.04.2017

V Bohuňovicích jsme odehráli výborný zápas, který nám ale body nepřinesl. Domácí vytěžili z minima maximum a po dvou našich hrubých chybách se mohli radvat ze tří bodového zisku.

Rozhodčí: Drápal - Konečný, Janáček

Branky: 29. Geier

ŽK: 42. Hloušek, 88. Vojtášek P.

Sestava: Martinák - Hloušek, Vojtášek P. (C), Demeter Z., Demeter R. - Kučera Jiří, Kučera F., Kučera Jarda, Vojtášek J. - Geier, Mako

Tří zápasovou venkovní šňůru jsme začli v nedalekých Bohuňovicích. Nezaujatý divák si jistě přišel na své. Zápas nahoru dolů, obě mužstva chtěla hrát fotbal, k dobré podívané přispěl i kvalitně pískající hlavní rozhodčí Drápal.

Začátek zápasu byl opatrnější z obou stran a na první střelu se čekalo až do 15. minuty, to střílel Vojtášek J. z hranice šestnáctky těsně vedle. Pasecká obrana fungovala dobře a domácím dovolovala jen střely z dálky. Ve 20. minutě našel Vojtášek P. křižným pasem Jirku Kučeru, který zatáhl míč do šestnáctky, kde se střetl s domácím obráncem, skončil na zemi a vyčítavým pohledem žádal po hlavním rozhodčím penaltu, ta se ale nepískala. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, více drželi míč na svých kopačkách, všechny akce ale končili na hranici šestnáctky. Ve 29. minutě prodloužil Vojtášek P. dlouhý aut Jardy Kučery na Geiera, který dotlačil míč až do brány - 0:1. Domácí kontrovali třemi nebezpečnými rohy v řadě, naše obrana ale pracovala na jedničku. Ve 38. minutě přišla zbytečná inkasovaná branka. Dlouhý nákop domácích měli na noze jak Zdena tak i Radek Demetrovi, oba ale pouštěli míč volajícímu Martinákovi, který špatně odhadl vzdálenost od míče, zmatku využil domácí Štýbnar a posílá míč do odkyté branky - 1:1. Velmi laciná branka. Do poločasu si ještě domácí golman snadno poradil se střelami Franty Kučery a Maka.

Poločas 1:1.

Druhý poločas tahali za kratší konec povětšinu domácí a tempo diktovala Paseka. Ale ve finální fázi nám většinou chyběla větší trpělivost a kvalita v zakončení. V 55. minutě odcentroval z pravé strany Vojtášek J., na zadní tyči si míč našel Geier, kterému chyběli milimetry aby doklepl míč do odkryté brány. V 60. minutě vyráží přímý kop Vojtáška P. z pravé strany golman jen před sebe, před Jirkou Kučerou odkopá míč do bezpečí domácí obránce. V 64. minutě postupuje z pravé strany Mako, situaci ale špatně řeší a místo přímočarého postupu na golmana zasekává a nechává se obrat o míč domácím stoperem. V 68. minutě našel Geier ve vápně úplně volného Maka, za kterým stál ještě Jirka Kučera, ale opět jsme nadějnou situaci nevyřešili dobře, z výborné šance byl jen odkop od brány. V 70. minutě se domácí snad poprvé ve druhém poločase dostali před naši bránu a z minima vytěžili maximum. Vojtášek P. posílá malou domů Martinákovi, jehož odkop končí v autu, domácí rychle rozehrávají, míč se na dvaceti metrech od brány chopí Fryčák Mojmír a nechytatelnou ranou vymetl šibenici  - 2:1. Pasečtí vrhají veškerou aktivitu do útoku a v poslední čtvrthodince zamykají domácí na jejich půlce. Dvakrát to z přímého kopu zkouší Vojtášek P., obě jeho pumelice ale golman vyráží před sebe, kde domácí obránci byli včas. V 80. minutě střílí těsně nad Hloušek. Před domácí bránu lítá jeden míč za druhým, Bohuňovičtí se ale zuby nehty drží a vydrží až do konce zápasu :(

Velká škoda zbytečné vyrovnácí branky do poločasu. Zápas by zřejmě vypadal jinak a asi by byl na konci i nějaký bodový zisk. Na druhou stranu nás Michal Martinák podržel v jiných zápasech a dnes si vybral jednu slabší chvilku. Hráči ale odehráli výborný zápas a po konečném hvizdu mohli jit s hlavou vztyčenou. Děkujeme fanouškům, kteří s náma jezdí v takovém počtu. Je radost Vás vidět a slyšet na venkovních zápasech víc než domácí fanoušky.