Výborný první poločas rozhodl s Konicí celý zápas

08.10.2017

Výborný první poločas rozhodl o našem vítězství. Nasazení a bojovnost, která nám tak strašně chyběla minulé kolo v Litovli, dnes byla znát u všech hráčů a právem zůstaly všechny boda doma.

Rozohdčí: Kučera - Běhal, Krpec

Branky: 3. a 33. Mako, 38. Geier - 77. Oščádal

ŽK: 70. Kučera F., 82. Martinák - 32. Knoll, 66. Drešr

ČK:-

Sestava: Martinák - Laurin, Niessner, Demeter, Hloušek - Geier, Kučera F., Vojtášek J., Kučera J. (82. Vojtášek P.), - Mako (86. Šenk), Janoušek (52. Popelka P.)

Absence: Popelka J.,

Stejně jako minulý domácí zápas proti Hlubočkám, i tentokrát jsme měli výborný vstup do zápasu. Ve třetí minutě poslal Janoušek do samostatného úniku Maka a ten si z nastalou situací s přehledem poradil - 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a situace se opakovala. Mako v samostatném úniku si míč ukopl daleko od nohy a brankář včasným vyběhnutím nadějnou situaci zmařil. I po vstřelené brance jsme pokračovali zodpovědným výkonem a nepouštěli hosty do vážnějších šancí. Naopak útočné akce přibívali na našem kontě. Velké problémy dělal hostům zejména Mako. V 15. minutě se po našem rohovém kopu dostali do brejku hosté, kdy postupovali dva na jednoho, výsledkem byla slabá střela, kterou Martinák zlikvidoval, vytěžit se dalo jistě daleko víc. Ve 25. minutě si našel míč v šestnáctce Niessner a jeho střela rozvlnila jen boční síť. Ve 33. minutě se ke standartce na pravé straně postaviil Mako a křížnou střelou přes celou šestnáctku poslal míč do šibenice - 2:0.  K dalšímu navýšení skóre nám pomohla opět standartka ke které se postavil tentokrát Geier. Jeho střelu tečoval ve zdo jeden z hráčů a hostující golman už neměl šanci zareagovat - 3:0. Ve 40. minutě zaváněl střet Frantu Kučeru s hostujícím obráncem penaltou, píšťálka rozhodčího ale zůstala němá.

Poločas 3:0.

Domácí se druhý poločas soustředili na udržení vydobitého náskoku a aktivitu přebrali hosté. Ti ukazovali svoji sílu na míči, ale jejich akce končily povětšinu před naší šestnáctkou. Nutno říct, že Konice přijela s velmi mladým kádrem a pokud zůstanou pohromadě, mají před sebou, jako tým, určitě slibnou budoucnost. Když to hostům nešlo kombinační hrou, zkoušeli to dlouhými auty a nejednou nám zle zatopili. Dva výborné zákroky po těchto autech předvedl Martinák. V 70. minutě se snášel vysoký míč k zcela volnému Jirkovi Kučerovi, jeho střelu z malého vápna vyráží golman na rohový kop. V 77. minutě po dalším dlouhém autu promáchl Martinák na prázdno, míč spadl na malé vápno k volnému hráči hostí, který doklepl míč do sítě - 3:1. V posledních minutách si domácí výsledek už pohlídali a připsali si důležité body do tabulky.