Přesvědčivé vítězství v Bělkovicích

03.09.2017

V Bělkovicích jsme byli po celý zápas jasně lepším týmem a po právu jsme si připsali tři body za vítězství a drříme tak krok s týmy v horní polovině tabulky.

Rozhodčí: Pospíšil - Kouřílek, Janáček

Branky: 90. Sklenář T. - 11. a 16. Vojtášek P., 60. Mako K., 62. Vojtášek J.

ŽK: 66. Mako K.

ČK: -

Sestava: Martinák - Laurin, Niessner, Demeter (73. Janoušek), Hloušek - Mako K. (67. Kučera Jirka), Šenk (84. Geier), Kučera F., Vojtášek J. - Vojtášek P. (C) (78. Popelka P.), Mako J. (62. Popelka J.)

Článek převzat z regionsport.cz:

Dlouholetý účastník I. A třídy Bělkovice-Lašťany prochází minimálně v posledních dvou sezónách vleklou krizí a nemůže se z ní stále dostat. V loňském ročníku se v soutěži zachránil jen díky velké souhře náhod a ani start té letošní není vůbec optimistický. Po pěti kolech se nachází na chvostu tabulky se ziskem pouhopouhých dvou bodů a nelichotivým skóre 5:19.

V domácím zápase proti nedaleké Pasece nastupovali bělkovičtí hráči s odhodláním zlomit nepříznivou sérii, ale zůstalo jen u zbožného přání. Paseka byla jednoznačně lepším celkem, docela se jí dařila i kombinační hra, kdežto domácí spoléhali spíše na nákopy a následné štěstí při odrazu míče.

Již od prvních minut to byli hosté, kdo působil mnohem fotbalověji, a také díky tomu se rodily jejich brankové příležitosti. V 6. minutě měl Axman plné rukavice práce s tečovanou střelou, ale nakonec ji dokázal vytěsnit na roh.

V končící 10. minutě získali hosté na polovině míč, ten se přes dvě jednoduché přihrávky dostal k Petru Vojtáškovi, který dlouhou kličkou obešel gólmana a pohodlně skóroval do prázdné brány. Tentýž hráč na konci úvodní čtvrthodiny zařídil dvougólové pasecké vedení, když z těžkého úhlu prostřelil Axmana.

První domácí šanci měl až ve 23. minutě Tomáš Vinkler, který se statečně probil k zakončení, Martinák však jeho střelu zlikvidoval. S blížícím se koncem poločasu měl na své noze kontaktní branku Vrána, ránu k tyči ale brankář hostí vyrazil.

V samém závěru první půle mohla Paseka skórovat potřetí - míč po výkopu brankáře z malého vápna se přes dva následné dotyky dostal až před bránu domácích, chybělo však přesné zakončení.

Po poločasové pauze domácí příznivci celkem logicky očekávali, že jejich hráči "vletí" na soupeře a budou se snažit otočit zápas. Jenže Paseka se po dvou rychlých brankách v první půli více stáhla do obrany, vyčkávala na chyby bělkovických a slabý výkon domácího týmu jim tuto taktiku značně zpříjemnil.

V 54. minutě musel Axman naněkolikrát likvidovat míč z přímého kopu, v 59. minutě Hložánka dost nečekaně poslal svou hlavičkou do šance paseckého Petra Vojtáška. Ten ale situaci nevyhodnotil ideálně a poněkud zbrkle volil nepřesné zakončení lobem nad břevno.

Průběžný stav zápasu se ale měnil již o minutu později. Po předchozím domácím nedůrazu v poli přehrál na hranici šestnáctky Karel Mako bělkovického Stacha a přesnou střelou k tyči vstřelil třetí branku hostů.

Nejhezčí akce zápasu, z níž padla branka, přišla za další dvě minuty. Paseka zakombinovala na levé straně, na centrovaný míč se do vzduchu položil Jaroslav Vojtášek a pěknou rybičkou rozvlnil počtvrté síť za zády domácího brankáře.

Zbytek utkání se dohrával vlastně jen z povinnosti, protože bylo jasné, že domácí na body dnes znova nedosáhnou. Hosté byli stále v útoku nebezpeční a přidali i pátou branku, kterou však sudí pro poněkud sporný ofsajd neuznal. Dvanáct minut před koncem stálo při domácích štěstí znova, protože střela z otočky od Jana Popelky skončila na tyči.

Ke konci zápasu hosté již znatelně polevili v nasazení, což se jim trochu vymstilo, protože v samém závěru se po pěkném uvolnění od Frýby ocitnul v dobré šanci Tomáš Sklenář a vsítil čestný úspěch Bělkovic.

Jednoznačný zápas byl ale nakonec zbytečně poznamenám rozmíškou zakončenou strkanicí mezi diváky a paseckými hráči při jejich odchodu do kabin. Naštěstí pořadatelé a hráči s chladnější hlavou celou situaci zvládli, takže hlavní rozhodčí nemusel přidávat do zápisu o utkání žádnou poznámku navíc.

odkaz na článek: http://regionsport.cz/foto-belkovicka-krize-stale-trva-vyuzila-toho-i-paseka/