Hodnocení sezony 2016/2017

15.06.2017

Právě skončená sezona 2016/2017 se zapíše velkým písmem do historie Pasecké kopané. Po krasojízdě v I.B třídě jsme chvíli váhali zda se pustit do bojů v I.A třídě či nikoliv. Rozhodnutí, že si vyzkoušíme novou soutěž, která se v Pasece nikdy nehrála i kdyby to mělo být jen na rok, bylo nakonec správnou volbou. Vždyť jsme jako nováček soutěže obsadili 4. místo !!

Začátek sezony byl rozpačitý, venku jsme vyhrávali (Maletín 2:3, Loštice 0:1 a Hlubočky 0:1) a doma ztráceli (třikrát stejná prohra 2:4 s Dubickem, Bohuňovicemi a Černovírem). První domácí výhra přišla po výborném výkonu s Českou Vsí 3:1. Naopak první venkovní prohra se udála v Bohdíkově 2:0 po katastrofálním výkonu všech. Serii tří výher v řadě jsme nastartovali s Moravským Berounem po hladkém průběhu 6:1. Jeden z nejlepších výkonů v sezoně znamenal výhru 2:0 v Haňovicích. Dobrý výkon jsme si přenesli i do zápasu s Litovlí a vyhráli 3:2. Výpadek přišel v Bělkovicích kde nás domácí přejeli a vyhráli zaslouženě 3:0. V posledním podzimním kole jsme porazili Štěpánov 3:1. Podzim jsme zakončili na čtvrtém místě s 24 body při skore 28:24. 

Celé jaro jsme se potýkali se slabou koncovkou, s vyjímkou posledního zápasu jsme ani v jednom utkání nevsítili více jak dvě branky. Na podzim jsme odehráli ještě jednu předehrávku s Maletínem. A nutno říct, že tento bláznivý zápas jsme vyhráli s velkou dávkou štěstí ikdyž výsledek 6:2 tomu neodpovídá. Jaro nám nezačalo vůbec dobře, když se po devíti minutách zranil jeden z pilířů Martin Niessner. Na velkou část jarní sezony se na stopera stáhnul Petr Vojtášek a i díky tomu nebyla naše produktivita v útoku taková, jakou by jsme si představovali. Nicméně i tak jsme dotáhli zápas s Lošticemi k výhře 1:0. V Dubicku jsme odehráli dobrý zápas, ale dvě standartky rozhodli o výhře domácích 2:0. Následovala hladká výhra s Hlubočkami 2:0 a naopak smolná prohra s tápajícími Bohuňovicemi 2:1. Čtyřmi zápasy bez prohry jsme si pojistili čtvrté místo v tabulce (Černovír prohra na penalty, výhra s Bohdíkovem 2:1, prohra na penalty v České Vsi a výhra 2:0 v Moravském Berouně.) Smolná domácí prohra s Haňovicemi 1:2 nám vzala naději na třetí místo. A zápas v Litovli znamenal třetí prohru na penalty. V předposledním kole jsme dokázali otočit výsledek s Bělkovicemi na 2:1 až v samém závěru a ve Štěpánově jsme v treninkovém tempu vyhráli 5:0. Konečné čtvrté místo se ztrátou jednoho bodíku na třetí Bohuňovice je výborný výsledek. Skore na jaře 26:14.  

Statistika doma - 9 výher, 4 prohry, skore 35:23, 27 bodů          Statistika venku - 6 výher, 7 proher, skore 19:15, 21 bodů

podzim - 8 výher, 5 proher, skore 28:24, 24 bodů                                jaro - 7 výher, 6 proher, skore 26:14, 24 bodů

V celé sezoně se do hry zapojilo 18 hráčů. Trojice hráčů nechyběla ani minutu - Michal Martinák, Franta Kučera a Petr Vojtášek. Hned 14 hráčů se zapsalo do střelecké listiny.

Poděkování patří všem hráčům za předvedené výkony po celou sezonu. Teď si hlavně odpočinout, protože druhá sezona v I.A třídě bude daleko těžší než ta první. C červenci se do toho opět vrhnem po hlavě :)