Česká Ves odjela s prázdnou

28.08.2017

Stejně jako v předešlých zápasech jsme museli dotahovat vedení soupeře. V prvním poločase jsme na hřišti dominovali, vyrovnali skore a ve druhém poločase přidali další dvě branky. Hosté ještě minutu před koncem snížili na rozdíl jedné branky, síly na vyrovnání už neměli.

Rozhodčí: Oulehla Miloslav - Kaňok Martin, Petr Zdeněk

Branky: 12. Kučera J., 68. Demeter, 78. Vojtášek P. - 8. Zrník, 89. Šebesta

ŽK: 77. Hloušek - 20. Bajza, 64. Obšil

ČK: -

Sestava: Martinák - Niessner, Demeter (80. Janoušek), Vojtášek P. (83. Popelka P.) - Hloušek - Kučera J., Šenk (73. Laurin), Kučera F., Vojtášek J. - Mako K. (65.Popelka J.), Mako J.

Po nezdaru v Haňovicích byl ve čtvrtém kole cíl jasný - zisk tří bodů. Hra zejména v prvním poločase byla na slušné úrovni, ale stejně jako v předešlých kolech jsme opět museli dotahovat gólové manko. Ale pojďme pěkně od začátku.

Domácí zvolili variantu na tři obránce, a hosty tento tah jistě zaskočil. V páté minutě si na rohový kop Franty Kučery naběhl Petr Vojtášek a hlavičkuje těsně vedle. Hosté dokázali prakticky z první zastávky na naši půlce skórovat. Ve 12. minutě zahráli dlouhý aut, v šestnátce se k odraženému míči dostal kapitán Zrník a střelou k tyči nedal Martinákovi šanci - 0:1. Na gólovou odpověď se nečekalo dlouho. Ve 12. minutě předložil Karel Mako lahůdku pro Jirku Kučeru, který z malého vápna posílá míč do okryté brány - 1:1. Ve dvacáté minutě vyraží golman prudkou střelu Karla Maka. Poté se v další šanci dostane k odraženému míči Jarda Vojtášek, jeho střela bodlem ale cíl nenajde. Hra na tři obránce nese riziko brejků do naší obrany, hosté taky takto několikrát zahrozili, ale vždy ztroskotali na finální přihrávce. Konec poločasu je v jasné režii domácích, kteří dobře kombinují a nepouštějí hosty z jejich půlky. Ve 40. minutě vyráží hostující golman přímý kop Vojtáška P. jen před sebe, ale dobíhající Mako J. nezareaguje tak rychle aby dopravil míč do sítě.

Poločas 1:1.

Druhý poločas začíná tlakem hostů. Domácí se vůbec nemohou dostat ke své hře, zbytečně nakopávají, ztrácejí lehké míče a dostávají se tak pod tlak. V 50. minutě postupuje na Martináka sám hostující Nepožitek, ten jeho střelu vyráží na roh. V 61. minutě nejlepší hráč hostů Šebesta dostává míč za obranu, postupuje na naši bránu, naštěstí mu nevyjde jeho snaha přehodit vyběhnutého Martináka, míč se mu sveze po noze a Michal míč ukrývá ve svých rukavicích. Až tento okamžik berou domácí vážně a opět přebírají iniciativu. V 68. minutě zatáhl míč po levé straně Franta Kučera, a jako přes kopírák u první branky najde tentokrát na malém vápně Zdenu Demetera, který doklepává míč do sítě - 2:1. Druhá branka odšpuntovala útočnou smršť. V další šanci byl sám před golmanem Honza Popelka, ale situaci nevyřešil dobře. V 78. minutě propálil z přímého kopu golmana Vojtášek Petr a zvyšuje na 3:1. V 80. minutě se zaskvěl individuální akcí Franta Kučera, jeho tečovaná střela dvakrát poskočila na břevně. Poté šanci Jirky Kučery vychytal hostující golman. Dvě branky měl na hlavě střídající Janoušek. Pokaždé končí míč těně vedle. V 88. minutě zakombinovali na pravé straně Jarda Vojtášek s Hlouškem, druhý jmenovaný nedokázal z malého vápna prostřelit golmana a míč končí na rohovém kopu. V 89. minutě nesklapla domácím ofsajdová past a tři hráči se řítili na jednoho našeho obránce Laurina. Šebesta vše vyřešil individuálně a snížil na konečných 3:2. Víc už hosté nestihli.