Body, které mají cenu zlata

15.10.2017

Velmi důležité body jsme získali na horké půdě v Maletíně. Domácí ve druhém poločase spálili několik šancí a v 88. minutě pro ně přišel trest z kopačky Niessnera. V penaltové loterii se nemýlil ani jeden z našich střelců a připsali jsme si tak bodík navíc.

Rozhodčí: Šebesta - Langhammer, Štěpán

Branky: 27. a 74. Kloss - 20. Geier, 88. Niessner

ŽK: 78. Kloss, 90. Chudáček - 80. Mako

ČK: -

Sestava: Martinák - Laurin, Janoušek, Niessner, Kučera J. - Šenk, Vojtášek J., Kučera F., Geier - Popelka P. (74. Popelka J.), Mako (90. Vojtášek P.)

Absence: Demeter, Hloušek, Vojtášek P.

Čekají nás dva venkovní zápasy za sebou. První zástavka byla v Maletíně. Domácí ztrácí doma body jen velmi zřídka a dokáží na  soupeře na svém hřišti vyvinout obrovský tlak.

I přes velmi špatný terén se nehrál vůbec špatný fotbal. Domácí vletěli do zápasu výborně a hned v první minutě měli obrovskou příležitost. Domácí záložník ale z malého vápna napálil jen dobře postaveného Martináka. Hosté se po úvodním zaškobrtnutí v obraně otřepali a třicet minut se odehrávalo v jejich režii. V 10. minutě uvolnil  Popelka P. na levé straně Maka, jeho střela končí těsně mimo. Mako dělal domací obraně svými náběhy velké problémy, bohužel se žádná akce neujala. Ve 20. minutě jdeme po pěkné akci do vedení. Franta Kučera našel z levé strany centrem ve vápně Geiera a jeho volej končí v šibenici domácí branky - 0:1. Na domácí golovou odpověď se nečekalo dlouho. Ve 27. minutě přetlačil domácí Kloss ve vápně Janouška a střelou na zaní tyč překonal Martináka - 1:1. Domácím po brance narostla křídla a pomalu přebírali otěže zápasu. Naše obrana pracovala dobře a do poločasu už domácí celek do ničeho nepustila.

Poločas 1:1.

Druhý poločas se až do 60. minuty odehrával bez šancí. Poté přišla pro nás těžká patnáctiminutovka, kdy nás domácí doslova zamkli na naší půlce. V 65. minutě napálil domácí Kloss z otočky spojnici naši branky. V 68. minutě zaskočil na brankové čáře za již překonaného Martináka pohotově Janoušek. V 74. minutě dostal míč do běhu domácí Kloss a i podruhé se prosadil střelou na zadní tyč - 2:1. V 77. minutě zasáhl výborně dvakrát Martinák proti průniku domácího záložníka. V 80. minutě prošel až do vápna Jirka Kučera, zpětnou přihrávku mu na poslední chvíli vypíchnul domácí obránce. V 88. minutě se po rohovém kopu Franty Kučery dokázal na malém vápně nejlépe zorientovat Niessner a dvě minuty před koncem vyrovnává - 2:2. Na řadu tak přišli penalty, které jsme od jejich zavedení v minulé sezoně ještě ani jednou nedokázali zvládnout vítězně. V Maletíně nám ale prostě přálo a všech pět našich střelců bylo úspěšných. A když poslední penaltu dokázal Martinák vyrazit, mohli jsme slavit bod navíc.