V novém soutěžním ročníku 2017/2018 se můžeme těšit na 4 nová družstva. Z krajského přeboru spadli SK Chválkovice. A ze skupiny I.A tř. sk. B k nám byla přeřazena tři družstva. Naši staří známí FK Slavonín, dále Sokol Konice a SK Náměšť na Hané.

Právě skončená sezona 2016/2017 se zapíše velkým písmem do historie Pasecké kopané. Po krasojízdě v I.B třídě jsme chvíli váhali zda se pustit do bojů v I.A třídě či nikoliv. Rozhodnutí, že si vyzkoušíme novou soutěž, která se v Pasece nikdy nehrála i kdyby to mělo být jen na rok, bylo nakonec správnou volbou. Vždyť jsme jako nováček soutěže...

V posledním zápase jsme v rekreačním tempu nadělili poslednímu Štěpánovu pět branek a sezonu zakončíme na krásném čtvrtém místě.

Ve středu 7. června od 17:00 hod se na našem hřišti uskuteční finále krajského poháru. Utkají se SK Řetězárna Česká Ves a Sokol Ústí.

Mdlý výkon, který nakonec stačil na tříbodový zisk. Tato výhra nám dala jistotu, že jako nováček I.A třídy neskončíme hůře než na čtvrtém místě.

Z krajského fotbalového svazu Olomouc přišlo nařízení, že předposlední kolo musíme odehrát doma v SOBOTU 3. června od 17:00 hod. Důvod je ten, že náš soupeř SK Bělkovice-Laštany jsou namočeny v sestupovém pásmu a všechny tyto týmy musí hrát ve stejném termínu.

Po sedmi domácích výhrách v řadě na našem hřišti uspěli Haňovice. Byli jsme sice po celý zápas lepším týmem, ale naše trápení v neproměňování šáncí na jaře pokračuje.

Dohrávka 19. kola skončila dělbou bodů. V prvním poločase nás několika výbornými zákroky a chycenou penaltou podržel Martinák. Na vedoucí branku domácích odpověděl Vojtášek P. a bod navíc získali domácí v penaltovém rozstřelu.